×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
آخرین اخبار از سقوط هواپیمای مسافربری سپاهان در مهرآباد

* جلسه کارگروه مدیریت بحران استان تهران در پی حادثه سقوط هواپیما در فرودگاه مهر آباد تشکیل شد.

جلسه مدیریت بحران استان تهران به ریاست حسن کریمی معاون عمرانی استانداری،  سید مجید حسینی راهور تهران، رضا بستو معاون عملیات پلیس؛ علی میزبان رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ محسن سمیعی مدیرکل امنیتی استانداری تهران؛ مسلم عادلی رئیس دبیرخانه شورای تامین استان تهران؛ شاهین فتحی معاون هلال احمر تهران؛ رحمان بهمن زاده مشاور شبکه ۵ تهران؛ غلامحسین آرام معاون امور فنی و عمرانی فرماندار تهران؛ جعفر میعاد فر معاون اجرایی اورژانس کشور، حسن نوری رئیس اورژانس پیش بیمارستانی؛ ستایشی معاون قضایی دادگستری تهران؛ دکتر نازپرور رئیس پزشکی قانونی استان تهران؛ واحدی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهرن، همراه با نماینده فرودگاه مهرآباد و سید هادی کسایی زاده عضو شورای اطلاع رسانی استان تهران برگزار شد.

در این جلسه هر یک از اعضا آخرین اقدامات انجام شده و اطلاعات مربوط به سانحه هواپیمایی را اعلام کردند.

بر اساس این گزارش هم اکنون شهردار تهران؛ استاندار تهران و مدیرکل بحران استان تهران در فرودگاه مهر آباد مستقر هستند. رحمتی طی تماس تلفنی با کارگروه مدیریت بحران استان تهران آخرین آمار ها را ارائه کرد.

 

در این جلسه اعلام شد: این پرواز که توسط هواپیمای مدل آنتونف ۱۴۰ به مقصد تهران- طبس بوده و متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان است؛ قرار بود ۴۱ مسافر را جابجا کند که یکی از مسافران به پرواز نمی‌رسد و ۳۴ مسافر بزرگسال؛ ۳ مسافر کودک و ۳ نوزاد همراه با ۲ خلبان به نام‌های کاپیتان ایزد پناه و کاپتان برقعیان همراه با ۲ مهماندار و ۲ فنی تمام مسافران و خدمه پرواز را تشکیل می دادند.

پزشکی قانونی تهران اعلام کرد: تاکنون ۳۷ جسد را تحویل گرفته ایم تا هویت آنها شناسایی شود. ۳ آمبولانس از پزشکی قانونی و ۱۰ آمبولانس از بهشت زهرا منتظر دستور بازپرس هستند تا اجساد را به کهریزک منتقل کنند.

 

اورژانس کشور و تهران هم در این جلسه اعلام کردند: در کل ۹ مصدوم به ۲ بیمارستان منتقل شدند. از این تعداد یک مصدوم جان خود را از دست داد و حال دو مصدوم دیگر خوب نیست. که از تعداد ۸ مصدوم باقیمانده ۴ نفر زن و ۴ نفر مرد هستند.

 

اورژانس اعلام کرد: ۵ آموبلانس و یک بالگرد در فرودگاه مستقر بودند که سه مصدوم با بالگرد منتقل شدند.

 

 

اسامی مسافران هواپیمای سانحه دیده تحویل سازمان هواپیمایی کشوری شد

 

* مدیرعامل هواپیمایی سپاهان از تحویل اسامی مسافران و خدمه پرواز سانحه دیده شماره ۵۹۱۵ این شرکت به سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد. اشتریان، اظهار کرد: یکی از هواپیماهای ما دچار سانحه شده که دلیل بروز این اتفاق را نمی‌دانم الان هم در حال رفتن به تهران هستیم.

وی ادامه داد: با تیم سازمان هواپیمایی کشوری دلایل سقوط این هواپیما را بررسی خواهیم کرد.

وی در خصوص اسامی مسافران و کرو پروازی این هواپیما نیز گفت: طبق ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری اسامی مسافران و خدمه پروازی را صبح امروز به این سازمان داده‌ام.

 

هواپیمای سقوط کرده تحت پوشش بیمه کوثر بود/عطایی:خسارت و دیه جانباختگان پرداخت می‌شود

 

* مدیرعامل بیمه کوثر تأکید کرد: این شرکت بیمه ای خسارت و دیه جانباختگان هواپیمای سقوطه کرده در فرودگاه مهرآباد را پرداخت می‌کند.عبدالرسول عطایی ، با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری در فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: این هواپیما تحت پوشش بیمه کوثر بوده و پرداخت خسارت آن توسط این بیمه پرداخت می‌شود.

 

وی افزود: هم اکنون مدیران بیمه مهندسی و خاص بیمه کوثر به همراه کارشناسان درمحل حادثه حضور دارند و در حال ارزیابی خسارت هستند.مدیر این شرکت بیمه‌ای تأکید کرد:در اسرع وقت و پس از ارزیابی کارشناسی حسب قرارداد منعقده بیمه کوثر خسارت و دیه جانباختگان این حادثه را پرداخت می‌ کند.

 

اسامی ۵ مجروح سانحه سقوط هواپیما/دو نفر از مسافران خود را به بیرون پرتاب کردند

 

*  پنج نفر از مسافران سانحه دیده شرکت هواپیمایی سانحه دیده زنده ماندند. به گفته شاهدان حادثه امید مزرعتی خبرنگار باشگاه خبرنگاران کاشان به همراه همسرش در زمان سقوط، خود را  از هواپیما به بیرون پرت می‌کنند و به همین دلیل زنده می‌مانند. همچنین مصطفی مزرعتی تصویربردار باشگاه خبرنگاران کاشان نیز به همراه همسر و فرزندش در این سانحه دچار سوختی شده‌اند.

 

سه نفر مذکور به دلیل سوختی از بیمارستان امام به بیمارستان پیامبران منتقل شده‌اند.

داورانی رئیس بخش بیمارستان امام خمینی به تسنیم گفته بود: مصدومی که به این بیمارستان منتقل شدند دارای سوختگی وسیع هستند، اقدامات اولیه درمانی در حال انجام است. اگر حال آنها وخیم‌تر شود به بیمارستان مطهری منتقل می‌شوند. البته یکی از آنها وسعت سوختگی کمتری نسبت به بقیه ولی شکستگی بیشتری دارد.

 

 

 

دکتر داورانی: سوختگی ۳ مصدوم این حادثه بسیار بالاست/زنده ماندن ۲ نفر در هاله‌ای از ابهام

* دکتر داورانی رئیس بخش بیمارستان امام خمینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: ۳ مصدوم منتقل شده به این بیمارستان همچنان زنده هستند اما درصد سوختی آنها بسیار بالاست به طوری که یکی از آنها بین ۸۰ تا ۹۰ درصد سوختگی دارد و یکی دیگر بین ۵۰ تا ۶۰ درصد سوختگی و نفر سوم نیز دارای حدودا ۲۰ درصد سوختگی است.

وی ادامه داد: زنده مانده دو تن از این مصدومان، در هاله‌ای از ابهام است ولی هنوز وضعیت آنها دارای ثبات بوده و تحت کنترل هستند.

 

مأموران آتش‌نشانی در حال جداسازی قطعات هواپیما برای یافتن اجساد

* جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران ،‌ اظهار داشت: در حال حاضر ۷ ایستگاه آتش‌نشانی، تجهیزات و خودروهای تنفسی مورد نیاز ، جرثقیل، لدر و همه خودروهای پشتیبانی در محل حادثه حضور دارند. وی ادامه داد: در حال حاضر نیروهای آتش‌نشانی در حال جداسازی قطعات هواپیما هستند تا اگر جسدی باقی‌مانده تحویل عوامل اورژانس دهند. هم اکنون آمار دقیقی از تعداد کشته‌ها در دست نیست ولی هنوز فعالیت نیروها ادامه دارد.

 

خروج ۴۸ جسد از هواپیما

* حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات کشور گفت: تعداد ۴۸ جسد از هواپیما خارج شده است و در حال تحویل این اجساد به کارشناسان پزشکی قانونی هستیم تا آنها اقدام به شناسایی هویت اجساد کنند.

 

آتش گرفتن موتور علت سقوط بوده است

* سردار احمدی‌مقدم در جمع خبرنگاران گفت: این هواپیما دارای ۴۰ مسافر و ۸ خدمه پرواز بوده است. شایعاتی که این هواپیما را متعلق به سپاه پاسداران اعلام کرده تکذیب می‌کنیم. براساس اخبار ما، ۴۳ نفر در این حادثه کشته شده‌اند.وی ادامه داد: این هواپیما به سمت طبس پرواز کرده بود که در جاده کرج و پس از تهرانسر، به دلیل نقص فنی یکی از موتورهایش آتش گرفته و سقوط کرده است.

 

در حال جمع‌آوری قطعات هواپیما هستیم/تاکنون ۴۰ نفر کشته شدند

* معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که در حال جمع‌آوری قطعات هواپیمای سانحه دیده هستیم، گفت: این هواپیما ۴۰ مسافر و ۸ خدمه داشته است و آمار عجیب و غریب درباره تعداد کشته‌های این حادثه مورد تایید ما نیست.

 

حمید حبیبی اظهار کرد: یک فروند هواپیمای شرکت سپاهان ایر در مسیر تهران به طبس پس از بلند شدن از باند فرودگاه دچار سانحه شده و در داخل محوطه صنایع هوایی ایران سقوط کرد.

وی با بیان این‌که این هواپیما ۴۰ مسافر و ۸ خدمه پروازی داشته است، ادامه داد: ۹ نفر از مجروحان حادثه به بیمارستان منتقل شدند که متاسفانه یکی از آنها به دلیل شدت صدمات وارده فوت شده است.

وی با اعلام این‌که هم‌اکنون در حال جمع‌آوری قطعات هواپیما هستیم، بیان کرد: با توجه به این‌که هواپیما در داخل محوطه صنایع هوایی ایران، این احتمال وجود دارد که در بین کشته‌ها و زخمی‌ها از کارمندان صنایع هوایی ایران باشند.

 

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: آمار عجیب و غریبی در رابطه با تعداد کشته‌های این سانحه اعلام می‌شود که مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری نیست.

 

پروازها در مهرآباد بدون تاخیر در حال انجام است

* مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به سانحه سقوط هواپیمایی سپاهان گفت: پروازهای فرودگاه مهرآباد بر اساس برنامه در حال انجام است. علی رستمی، اظهار کرد: تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد حالت عادی دارد و بر اساس برنامه در حال انجام است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که هواپیما خارج از فرودگاه مهرآباد سقوط کرده است، پروازهای فرودگاه مهرآباد بدون تاخیر در حال انجام است

 

 

 

ساعت۱۰:۳۰

ترافیک در منطقه

 

گزارش خبرنگار اعزامی به محل حادثه حاکی از این است که نیمی از بدنه هواپیما سانحه‌دیده در خیابان “شیشه مینا” و نیمه دیگرش نیز داخل پادگان صنایع هوایی افتاده بود.

 

در حال حاضر نیز بالگردهای هلال‌احمر و اورژانس در آسمان منطقه دیده می‌شوند و عملیات امدادرسانی و نظم‌بخشی به محل آغاز شده و خیابان شیشه مینا و چند خیابان منتهی به آن نیز در حال حاضر مسدود است.

 

هم‌اکنون که یک ساعت از وقوع حادثه گذشته، از حضور خبرنگاران و عکاسان به محل حادثه جلوگیری شده است.

 

دود غلیظ ناشی از آتش‌سوزی در این حادثه از شعاع چندکیلومتری دیده می‌شود و ترافیک منطقه سنگین است.

 

اعلام رسمی مرگ تمامی سرنشین‌ها

 

ساعت:‌۱۰:۵۵

 

شبکه‌ تلویزیونی خبر دقایقی قبل به نقل از روابط عمومی شرکت‌های هواپیمایی کشور اعلام کرد: این هواپیما ۴۲ مسافر داشت که در این حادثه ۳۴ بزرگسال و ۸ کودک کشته شدند.

 

ساعت : ۱۱:۰۰

 

هواپیمای سقوط کرده با ساختمان‌های نظامی برخورد نکرده است

 

معاون سازمان هواپیمایی کشوری از اعزام تیم بررسی سانحه این سازمان به محل سانحه خبر داد و اعلام کرد: این هواپیما با ساختمان‌های امنیتی و نظامی برخورد نکرده است.

 

حمید حبیبی اظهار کرد: یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ که در ساعت ۹:۱۸ دقیقه در مسیر تهران – طبس پرواز کرده بود، دچار سانحه شد.

 

به گفته وی این هواپیما به شماره ثبت EP-GPA متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان حوالی ورزشگاه آزادی دچار سانحه شده است.

حبیبی اظهار کرد: جزئیات این سانحه به زودی اعلام می‌شود.

 

ساعت:‌ ۱۱:۰۹

 

هواپیمای سقوط کرده متعلق به سپاه نیست

 

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه هواپیمایی که صبح امروز در تهران سقوط کرده متعلق به سپاه است، این خبر را تکذیب کرد.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتشار برخی اخبار را مبنی بر اینکه هواپیمای سقوط کرده در تهران متعلق به سپاه است، تکذیب کرد.

 

جزییاتی جدید از علت سانحه سقوط هواپیما

 

ساعت: ۱۱:۲۸

 

معاون استاندارد پرواز هواپیمایی کشور اعلام کرد:‌ علت دقیق سانحه سقوط هواپیمای مسافربری در تهران باید توسط تیم بررسی حادثه اعلام شود .

 

حبیبی دقایقی قبل در این خصوص گفت: این هواپیما در ساعت ۹:۲۰ دقیقه از فرودگان مهرآباد پرواز کرده اما به تقاضای برج مراقبت گردش به چپ نمی‌کند و به سمت راست می‌رود و درنتیجه در داخل منطقه سقوط می‌کند.

 

همچنین مجیدی معاون وزیر راه نیز اعلام کرد: هواپیمای ایران ۱۴۱ شرکت هواپیمایی سپاهان با ۴۸ مسافر در حاشیه شهرک فرهنگیان دچار سانحه شده است. این هواپیما ۴۰ مسافر و ۸ خدمه داشته که تعدادی از مسافرین به بیمارستان منتقل شده‌اند اما تعداد مجروحان و کشته شده‌ها به طور دقیق معلوم نیست.

 

وی همچنین افزود:‌ در حال حاضر گروه‌های امدادی در تلاشند اگر اجسادی در هواپیما باقی مانده آنها را خارج کنند.

 

مجیدی افزود: هم اکنون کمیسیون بررسی سازمان هواپیمایی‌های کشوری در محل حضور داشته و در حال خارج کردن جعبه سیاه هستند، لذا علت بررسی سانحه متعاقبا اعلام می‌شود.

 

ساعت: ۱۱:۳۶

 

آخرین آمار مجروحان و کشته شدگان این حادثه

 

به گفته رئیس اورژانس تهران، سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ در انتهای باند هواپیما اتفاق افتاده و هواپیما به دیوار انتهای باند برخورد کرده است بنابراین افرادی که در صحنه بوده‌اند آسیب جدی ندیده‌اند و حادثه در محدوده خود باند مهار شده است و آسیب بیشتر شامل مسافران هواپیما بوده.

 

دهقان پور  درباره آخرین آمار مجروحان و کشته شدگان این حادثه گفت: بر اساس آمار اعلامی از سوی وزارت راه و ترابری ۴۰ مسافر و هشت خدمه در این حادثه جان باخته‌اند.

 

وی با بیان اینکه در ساعت ۹:۲۲ با مرکز اورژانس تهران تماس گرفته شده است، گفت: سه مصدوم به وسیله خطوط هوایی در اورژانس تهران به بیمارستان امام منتقل شدند که این افراد دچار سوختگی وسیع شدند.

 

دهقان پور افزود: بر اساس اظهارات افرادی که با حضور در صحنه کار کارشناسی انجام داده‌اند این سه مصدوم از مسافران هواپیما بوده که به بیرون پرتاب شده‌اند.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا افرادی که در خارج از هواپیما بوده‌اند نیز صدمه دیده‌اند توضیح داد: سقوط در انتهای باند هواپیما اتفاق افتاده و هواپیما به دیوار انتهای باند برخورد کرده است. افرادی که در صحنه بوده‌اند آسیب جدی ندیده‌اند و حادثه عمدتا در محدوده خود باند مهار شده است و آسیب بیشتر شامل مسافران هواپیما بوده.

 

وی درباره وضعیت مصدومان حادثه گفت: مصدومان سوختگی وسیع دارند که این موضوع وضعیت بیماران را بدتر می‌کند که در حال حاضر این مصدومان تحت مراقبتهای خاص هستند.

 

وضعیت ترافیکی محل سقوط هواپیما

 

جانشین رییس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده را در محل سقوط هواپیما اعلام کرد.

 

سرهنگ حسن عابدی، در این باره گفت: بلافاصله پس از سقوط حادثه تیم‌های راهور به محل حادثه حاضر شده و با هدف روانسازی و سرعت‌دهی به عملیات امدادگران، محدودیت‌های ترافیکی در این محل اعمال شد.

 

وی با بیان اینکه براین اساس از جنوب به شمال خیابان “شیشه مینا” از جاده مخصوص مسدود است و تنها خودروهای امدادی و مجاز می‌توانند تردد کنند، گفت: در شمال به جنوب نیز از اتوبان تهران کرج و سر خیابان ولیعصر(عج) محدودیت اعمال شده است.

 

جانشین رییس پلیس راهور تهران بزرگ که خود نیز در محل حادثه حضور داشت با بیان اینکه مسیر جایگزین به سمت غرب خیابان ولیعصر(عج) بعد از شیشه مینا اعلام شده است، گفت: خوشبختانه مشکل ترافیکی در محل نداریم.

 

عابدی با بیان اینکه نیروهای راهور در محل حضور کامل داشته و در آماده‌باش هستند، گفت: تا زمان تخلیه کامل محل و اتمام عملیات امدادی، عوامل انتظامی و راهور در محل حضور خواهند داشت.

 

وی درخصوص وضعیت ترافیکی در دیگر محورهای منتهی به این منطقه نیز گفت: مشکل ترافیکی خاصی در این منطقه وجود ندارد

 

 

یک فروند هواپیمای مسافربری سپاهان که از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و احتمالاً همه مسافران آن کشته شدند. خبرهای نیمه رسمی حاکی است که ۴۰ نفر کشته شدند. بنا بر اخبار رسیده، نیروهای اورژانس در حال تخلیه کشته شده ها هستند.

 

گفتنی است، این هواپیما در حال بلند شدن بود که دچار سانحه شد و بال هواپیما هم در منطقه تهرانسر سقوط کرده است.

نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های مختلف تهران به محل سانحه اعزام شده اند. ظاهراً خلبان این هواپیما اوکراینی بوده است و برخی منابع خبری هم از حداقل ۴۸ کشته در این سقوط خبر می دهند. هواپیمای سانحه دیده دو موتوره بوده و برخی منابع خبری می گویند ظرفیت آن ۵۵ مسافر بوده است.

این هواپیما ساعت ۹ و ۱۸ دقیقه از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس پرواز کرده بود.

 

 

آغاز عملیات امدادگران
حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تایید خبر سقوط یک فروند هواپیما در فرودگاه مهرآباد گفت: این هواپیما در حین بلند شدن دچار سانحه شد و در فرودگاه مهرآباد سقوط کرد. تیم‌های عملیاتی به محل حادثه اعزام شده‌اند اما تا کنون جزئیاتی از تعداد دقیق مصدومان و کشته‌ها در دست نیست.

لازم به ذکر است؛ این هواپیما ایران ۱۴۰ آنتونوف متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده است

آمار اولیه از شمار کشته‌شدگان و انتقال مصدومان به بیمارستان امام(ره)
دکتر امین صابری‌نیا رییس اورژانس کشور اخبار اولیه درباره مصدومان و کشته‌شدگان سانحه هوایی صبح امروز را اعلام کرد گفت: صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری حوالی جاده قدیم کرج دچار سانحه می‌شود و بلافاصله اورژانس تهران کدهای زمینی و هوایی خود را جهت ارائه خدمات درمانی و امدادی به محل حادثه اعزام کرد.

وی گفت: بنابر اخبار اولیه، ۵ مصدوم این حادثه جهت کامل شدن خدمات درمانی به بیمارستان امام منتقل شدند اما متاسفانه مابقی مسافران سر صحنه جان خود را از دست دادند.

تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران

مدیرکل بحران استان تهران از تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران به دنبال سقوط هواپیما خبر داد.

رحمتی گفت: دقایقی پس از سقوط هواپیما در محدوده شهرک آزادی نیروهای مدیریت بحران راهی محل حادثه شده و برابر آخرین گزارشات به محل رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیروهای اورژانس، آتش نشانی، انتظامی، خدماتی و … در محل حاضرند، گفت: این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده حدود ۴۰ مسافر داشته است اما از وضعیت قطعی آنان خبری در دست نداریم.

مدیرکل بحران استان تهران از تشکیل جلسه فوق العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران خبر داد و گفت: به دنبال سقوط هواپیما این جلسه تشکیل شده و تصمیماتی پیرامون این حادثه در این جلسه اتخاذ خواهد شد.

رحمتی زمان اعلام دقیق جزییات این سانحه را به پس از تشکیل شورای بحران استان موکول کرد و ابراز امیدواری کرد که در سانحه با حداقل تلفات مواجه شویم.

تیم بررسی سازمان هواپیمایی به محل سانحه اعزام شد
* معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری از اعزام تیم بررسی سازمان هواپیمایی به محل سانحه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ سپاهان خبر داد.

حمید حبیبی اظهار کرد: صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ که در ساعت ۹:۱۸ دقیقه در مسیر تهران – طبس پرواز کرده بود، دچار سانحه شد.
وی تصریح کرد: این هواپیما به شماره ثبت EP-GPA متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان حوالی ورزشگاه آزادی دچار سانحه شد.

وی خاطرنشان کرد: به محض وقوع سانحه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری به محل سانحه اعزام شده اند و اطلاعات تکمیلی در اطلاعیه های بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

* صادقی رئیس مدیریت بحران استان تهران نیز گفت: با دوربین مرکز مدیریت بحران در حال مشاهده صحنه حادثه هستم. خیابان شیشه مینا این هواپیما سقوط کرده است. یک تکه بزرگ هواپیما در محوطه و نیمه دیگر در پارک افتاده است. آتش‌نشانی و هلال‌احمر و ناجا در حال پاکسازی هستند. آتش‌سوزی ناشی از سقوط مهار شده است. ابعاد و تعداد تلفات معلوم نیست.
وی تعداد مسافران این هواپیما ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت سپاهان‌ایر را ۴۸ نفر اعلام کرد.

رئیس اورژانس کشور: وجود ۵ نوزاد و کودک بین مصدومان را تأیید نمی‌کنیم
* صابری‌نیا رئیس اورژانس کشور تعداد مصدومان را ۷ نفر اعلام کرد و گفت: ۳ مصدوم شامل یک خانم و دو آقا توسط امداد هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند. ۴ نفر هم توسط «ون‌»‌های عبوری به مراکز درمانی منتقل شدند. اینکه گفته می‌شود ۵ کودک و نوزاد در بین مصدومان وجود داشتند نیز تأیید نمی‌شود.

پزشکی قانونی: اطلاعی از تعداد تلفات نداریم
*سازمان پزشکی قانونی نیز با اعلام اینکه هنوز اطلاعات دقیقی از تلفات حادثه ندارد اعلام کرد: به محض قطعیت اخبار، اطلاعات لازم را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم.

مدیر بحران استان تهران: جلسه شورای بحران استان به ریاست استاندار تشکیل می‌شود
* مدیر بحران استان تهران با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در شمال فرودگاه مهرآباد تهران با بیان اینکه این هواپیما متعلق به لاین هوایی سپاهان تهران – طبس بوده است، گفت: اطلاعات بیشتر از جان‌باختگان حادثه پس از تشکیل شورای بحران استان به ریاست استاندار اعلام خواهد شد.
وی افزود: تا لحظاتی دیگر شورای بحران استان به ریاست استاندار و جانشین استاندار برگزار می‌شود و امیدوار هستیم تلفات این سانحه را به نحو احسن کاهش دهیم.

مدیر بحران استان تهران خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم تا آخر امروز و بعد از تشکیل شورای بحران و مشخص شدن ابعاد حادثه و علت آن تعداد دقیق جانباختگان این حادثه را از طریق رسانه‌ها به شهروندان برسانیم.

جهانگیریان:هواپیمای سانحه دیده از مسیر منحرف شده بود/۹ مجروج به بیمارستان اعزام شدند

* رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که هواپیمای سانحه دیده سپاهان حامل ۴۰ نفر مسافر به همراه ۸ نفر کرو پروازی بوده است، گفت: ۹ نفر از مجروحان این حادثه به بیمارستان اعزام شدند.
علیرضا جهانگیریان، افزود: صبح امروز یک فروند هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد دچار سانحه شد.

وی تصریح کرد: این هواپیما حامل ۴۰ نفر مسافر و ۸ نفر کرو و خدمه پرواز بوده که ۹ نفر از مصدومان سانحه به بیمارستان اعزام شده‌اند.

وی با بیان این‌که این هواپیما به دلیل انحراف از مسیر دچار سانحه شده است، بیان کرد: تیم بازرسی سازمان هواپیمایی کشوری هم‌اکنون در محل سانحه هستند که پس از بررسی‌های لازم دلیل وقوع این حادثه اعلام می‌شود.

سوختگی وسیع ۳ مصدوم حادثه؛ انتقال به بیمارستان مطهری در صورت لزوم

* دکتر داورانی رئیس بخش بیمارستان امام خمینی گفت: ۳ مصدومی که به این بیمارستان منتقل شدند دارای سوختگی وسیع هستند، اقدامات اولیه درمانی در حال انجام است. اگر حال آنها وخیم‌تر شود به بیمارستان مطهری منتقل می‌شوند. البته یکی از آنها وسعت سوختگی کمتری نسبت به بقیه ولی شکستگی بیشتری دارد.

رئیس سازمان امداد نجات کشور گفت: تاکنون ۳۵ جسد محل سقوط هواپیما خارج شده است؛ براساس گزارش‌های ۵ مصدوم به بیمارستان پیامبران منتقل شده‌اند.

برخی از مصدومانی که به بیمارستان منتقل شده‌اند از مسافران هواپیما نیستند
* حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات گفت: مصدومانی که به بیمارستان منتقل می‌شوند کسانی هستند که جزو مسافران هواپیما نبوده اند. بیشتر اقدمات فعلی برای رهاسازی کسانی است که در دماغه هواپیما گیر افتاده‌اند. ۲۰ امدادگر در حال فعالیت هستند و نیروهای پشتیبات در حال اعزام هستند. احتمالا اقدامات امداد و نجات تا یک ساعت دیگر ادامه یابد.

فوت یکی از مصدومان در بیمارستان پیامبران
* خانم توکلی سوپروایزر بیمارستان پیامبران گفت: ۶ مصدوم به بیمارستان پیامبران اعزام شد که یکی از آنها فوت کرد. ۵ نفر دیگر دچار سوختگی هستند و وضعیت آنها کنترل و به بخش عمومی منتقل شده‌اند.
جلسه ستاد بحران استانداری بدون حضور خبرنگاران برگزار می‌شود
* در حالی اعلام شد که جلسه ستاد بحران در استانداری تهران و به ریاست استاندار برگزار می‌شود که این جلسه بدون خبرنگاران برگزار می‌شود و قرار است نتایج آن متعاقبا به اطلاع خبرنگاران برسد.

جعبه سیاه هواپیما برای بررسی علت سقوط خارج شد
* معاون مدیریت بحران، امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌ها از خروج جعبه سیاه هواپیما برای بررسی علت سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ سپاهان خبر داد. احمد مجیدی اظهار کرد: هواپیمای سپاهان با ۴۸ نفر شامل ۴۰ مسافر و ۸ خدمه بیرون در محوطه فرودگاه مهرآباد در حاشیه شهرک فرهنگیان دچار سانحه و سقوط کرد.وی تصریح کرد: کمیسیون بررسی سانحه بلافاصله در محل سانحه حضور یافته اند و در حال خروج جعبه سیاه هواپیما به منظور بررسی علت سانحه هستند.
مجیدی تاکید کرد: تنها مرجع تعیین علت سانحه کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است.

………………………………………………………………………………………………………………

ادامه دارد

گردآوری : گروه خبر سیمرغ

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی