×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
آمار تکان‌دهنده مجلس از روابط جنسی در ایران

در این گزارش با استناد به نامه‌ای از وزارت آموزش و پرورش، نتایج تحقیق بر ۱۴۱ هزار و ۵۵۵ دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه در سال تحصیلی ۱۳۸۷-۱۳۸۶ منتشر شده است که بر اساس این تحقیق، ۱۰۵ هزار و ۴۶ نفر دانش آموز یعنی ۷۴.۳ درصد دارای رابطه «غیر مجاز با جنس مخالف» بوده‌اند.

همچنین طبق این گزارش، در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز (دختر و پسر) دوره متوسط در کل کشور تعداد ۲۴۸۸۹ نفر (۱۷٫۵ درصد) دارای روابط همجنسگرایی (لواط و مساحقه) بودند. به گزارش جام جم سرا، طبق این گزارش،
تحقیقات دانشگاه شهید بهشتی نشان داده است که آمار روسپیگری بین زنان متاهل بیشتر از مجردهاست و ۱۱ درصد روسپیان شهر تهران با اطلاع همسرانشان دست به روسپیگری می زنند
بر اساس اظهارات کارشناسان در سال ۱۳۸۸ در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی سن روسپیگری بالای ۳۰ سال بود، اما اکنون سن روسپگیری به ۱۵ سال به بالا رسیده است.

 

 

تحقیقات دانشگاه شهید بهشتی نشان داده است که آمار روسپیگری بین زنان متاهل بیشتر از مجردهاست و ۱۱ درصد روسپیان شهر تهران با اطلاع همسرانشان دست به روسپیگری می زنند. در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ آمار کشف باندهای فساد ۳۰ الی ۳۵ درصد افزایش داشته است.

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین به یک تحقیق انجام شده توسط محمود گلزاری، عضو هیات دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرده است که بر اساس این تحقیق، ۸۰ درصد دختران مورد پرسش در چند دبیرستان دخترانه تهران گفته‌اند که رابطه با جنس مخالف را تجربه کرده‌اند.

 

 

محمود گلزاری، معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، ۲۱ اردیبهشت امسال نیز گفته بود که بر اساس گزارش‌های آموزش و پرورش، ۴۰ درصد دانش‌آموزان رابطه با جنس مخالف را از ۱۴ سالگی شروع کرده‌اند.

به گفته وی، ارتباطِ پیش از دانشگاه دختران و پسران نسبت به ۳۰ سال پیش، سه برابر شده و زمان شروع رابطه جنسی نیز به دوره راهنمایی رسیده است. تهیه کنندگان گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرده‌اند که این آمار گوشه‌ای از حقیقت را نشان می‌دهد نه همه آن را.

 

 

در جدول زیر آمارهای منتشر شده در فصل سوم این پژوهش آمده است:

۱

خودارضایی

در سال تحصیلی ۱۳۸۶۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز ( دختر و پسر) دوره متوسطه در کشور تعداد ۱۱۶۱۷ نفر دچار خود ارضایی بودند.

۲

همجنس گرا

در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از کل دانش آموزان دوره متوسطه در کل کشور تعداد ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز دوره متوسط ( دختر و پسر) همجنس‌گرا بوده‌اند.

۳

تصاویر مستهجن

شیراز در دیدن تصاویر مستهجن رتبه ششم کشور را دارد و تهران، یزد و اصفهان در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

۴

بدحجابی و خودآرایی تحریک کننده

۷۸٫۹درصد از بدحجاب‌ها زیر ۱۵ سال، ۹٫۴۶درصد بین ۱۶ تا ۲۰ سال، ۵٫۳۱درصد بین ۲۱ تا ۲۵ سال و ۸٫۱۳درصد بین ۲۶ تا ۳۰ سال سن داشته‌اند.

۵

متلک، نگاه‌های معنادار و لمس اعضای بدن

۷۲٫۵ درصد در مقابل نگاه‌های معنادار، ۶۲٫۵ درصد در مقابل متلک‌های زننده و ۱۲٫۵درصد از زنان در مقابل لمس اعضای بدن سکوت کرده‌اند. این درحالی است که بیش از ۶۰ درصد از زنان سابقه این نوع تعرضات جنسی را داشته‌اند.

۶

گفت‌وگوهای شهوانی

در سال ۱۳۸۷ در تحقیقی توسط دانشگاه آزاد از یک جامعه آماری ۱۹۸۴ نفر دختر و پسر، ۸۱٫۸ درصد از دانشجویان موافق با گفت‌وگو با جنس مخالف بوده‌اند. همچنین ۵۴٫۴ درصد گفت‌و‌گو دوستانه با جنس مخالف را حرام می‌دانستند.

۷

رابطه جنسی نامشروع

از جامعه آماری ۱۶۱۰ دانش آموز در سال ۱۳۸۷ معادل ۳۰ درصد این افراد با جنس مخالف رابطه غیرمجاز داشته‌اند. همچنین در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش‌آموز دختر و پسر دوره متوسطه در کل کشور تعداد ۱۰۵۰۴۶ نفر دارای رابطه جنسی با جنس مخالف بوده‌اند.

۸

همجنس گرایی

در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز دختر و پسر دوره متوسط در کل کشور تعداد ۲۴۸۸۹ نفر ( ۱۷٫۵ درصد) همجنس گرا بوده‌اند.

۹

روسپیگری

در سال ۱۳۸۸ سن روسپیگری بالای ۳۰ سال بوده اما اکنون سن روسپیگری به ۱۵ سال به بالا رسیده است.

۱۰

تعدیات جنسی

معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی از تشکیل ۲۸۰ پرونده تجاوز جنسی در چهار ماه نخست سال ۱۳۸۸ خبر می دهد.

در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ آمار کشف باندهای فساد ۳۰ الی ۳۵ درصد افزایش داشته است.

گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین به یک تحقیق انجام شده توسط محمود گلزاری، عضو هیات دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرده است.

بر اساس این تحقیق، ۸۰ درصد دختران مورد پرسش در چند دبیرستان دخترانه تهران گفته‌اند که رابطه با جنس مخالف را تجربه کرده‌اند.

محمود گلزاری، معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، ۲۱ اردیبهشت امسال نیز گفته بود که بر اساس گزارش‌های آموزش و پرورش، ۴۰ درصد دانش‌آموزان رابطه با جنس مخالف را از ۱۴ سالگی شروع کرده‌اند.

به گفته وی، ارتباطِ پیش از دانشگاه دختران و پسران نسبت به ۳۰ سال پیش، سه برابر شده و زمان شروع رابطه جنسی نیز به دوره راهنمایی رسیده است.

تهیه کنندگان گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرده‌اند که این آمار گوشه‌ای از حقیقت را نشان می‌دهد نه همه آن را.

 

(تابناک)

false
true
true
true
 1. آرش

  وقتی همه خوابیم

 2. davood

  تازه این آمار مال سال ۸۶ است . امروز حتما بیشتر شده .

 3. ابوبکر

  این آمار مربوط به شهر تهران است و در سایر نقاط کشور وضعیت بهتر است

 4. محمد

  باسلام
  من به عنوان یه پسر سوم دبیرستان
  بایدبگم
  توی عمرم هیچ رابطه ای نداشتم
  ولی کلابیشتره جاها این طوری شده توی مدرسه ما شاید اگه بخوام
  کلاس خودمون رو حساب کنم
  ‏۸۵درصد دوست دختر دارن
  حالا چنددرصد رابطه دارن خدامیدونه
  اکثرکاره ماهوار+چت هست
  البته سن این کار ها پایین اومدم
  دیگه بچه های کلاس ششم
  وپنجم کلا دنبال این کارا البته همه هم نه
  البته این بچه ها دراین سن فکربکنم بیشتر باهام درارتباط باشندکلا
  جامعه هرچه امروزی بشه
  کثیف ترمیشه
  جاداره مسئولین رسیدگی کنند.
  یعنی من بخوام زن بگیرم
  حدود ۸۰درصد؟؟رابطه نامشروع داشته
  ای بابا

 5. الف

  باید دید منظور از ارتباط چیست؟
  دوستی دختر وپسر که بله شاید بگیم کمتر دختر پسری هست که دوست جنس مخالف نداشته باشه .
  ولی اگر منظورروابط جنسی است باید بگم خیر چون شهری مثل تهران شاید رواج داشته باشه ولی شهر های کوچکتر خیلی محدودتر از این حرفاس که امار بالا داشته باشه

 6. ugdvqh

  احساس میکنم جامعه ما داره به یک انسداد یا شاید انفجار نزدیک میشه. خدایا کمک!!!!!!!!!

 7. چنچو عورکی

  متاسفانه با این آمار واقعی یا غیر واقعی باید فکری برای این معضل بکنیم ودیگری رو متهم نکنیم ماشالله ما فقط تو چیزهای مضر رکورد میزنیم برای آینده فرزندان نگرانی

 8. سمیر

  با سلام.
  آمار واقعا تکان دهنده هست. حتی اگر این تحقیق ونظرسنجی معتبر نباشه ولی خیلی با حقیقتی که در جامعه میبینیم تفاوت نداره…
  اینقدر هم ابراز تاسف نکنید… خود ما هستیم که جامعه رو میسازیم… یعنی چه بسا که خیلی از کسایی که اینجا نظر کارشناسی!!! میدن و آهی از ته دل می کشند، خودشون جزو همین آمارها باشند

 9. ناشناس

  هم اینترنت و هم ماهواره و … در همه جای دنیا وجود دارد سعی کنیم فرهنگ استفاده آنرا یاد بگیریم

 10. دختر ایرانی

  آمار واقعی نیست با نظر بالا موافقم حتما مربوط به یه منطقه خاص بوده جایی که ما هستیم از این خبرها نبست

 11. ناشناس

  کسانی که اصرار دارید حلال خدا (صیغه) آزاد بشه، این آمار مربوط به بچه های دوره راهنمایی هست. یعنی صیغه بین بچه های ۱۳ – ۱۴ ساله باب بشه؟؟!!!!
  مرد حسابی اگه خودت از این کارها خوش ات میاد چرا به بهونه بچه های راهنمایی این پیشنهادها رو میدی؟؟!!!!

 12. ali

  خدای من ! تکان دهنده چیه این آمار وحشتناکه

 13. shnash

  کاملاً موافقم جالب اینجاست به هرکی هم میگی سریع جبهه میگیره ومیگه آدام باید ذاتش درست باشه باچهارتا سریال که آدم خراب نمیشه ولی بیا اگه توتلویزیون خودمون دوبار بگن توالت میگن بدآموزی داره دیگه نگاه نمیکنیم بچه هامون بی ادب میشن.

 14. زینت

  الگو برداری از نظام های اموزش و پرورش و سبک زندگی غربی سبب شده ازدواج به سنین بالاتر انتقال یابد و این چیزی است که غریزه ان را نمی پذیرد و نمی تواند صبر و تحمل کند و توقع دینی از رعایت عفاف در بستری که حرمت دین با رسواییهای مالی مسوولین و معدودی وامگیر و مختلس از هم دریده شده است. توقع بالایی است ،شاید کاهش دوران تحصیل برای دیپلم از ۱۲سال به ۹ تا ۱۰ سال و گنجاندن بهداشت جنسی در دروس اموزشی تاثیر زودتری داشته باشد. اما نشان دادن زندگی های خوشبخت از زوجهایی که با تحصیلات پایین ازدواج کرده اند و الگو سازی از انان برای جامعه در طولانی مدت کمک کند. بدیهی بعد از ازدواج در بستری ارام اگر افراد تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند می توانند ادامه دهند….

 15. fared

  در ترکیه هر مسجد کوچک و بزرگی در روز جمعه جمعیتی انبوه برای نماز جمعه جمع میشوند،…
  در هر شهری حداقل نیمی از زنان بدور اجبار حجاب دارند….
  هه هم ماهواره دارند،…
  باید دید چرا کار به اینجا کشیده؟ تقصیر را گردن دیگران نیاندازیم، تنها و تنها اصرار بر اشتباهات خود کار را به اینجا کشانده

 16. mansoor

  البته فکرنمی کنم آمار۸۰درصدی درست باشدچون دراینصورت دیگراعتباری به کسی نیست من دفترشرکتی رااداره میکنم ومنشی خانم هم دارم وارتباط بسیاری نیز
  باجامعه دارم وگزارش راباورنمیکنم

 17. بی نام

  اگر حلال خدا که صیغه است همه گیر شود!اونوقت با یک نوع دیگری از تعدد روابط جنسی رو به رو هستیم!
  بچه های حاصل از این ازدواجهای موقت رو جه کسی نگهداری خواهد کرد؟ پسر ۱۵ ساله ای که برای به گناه نیافتادن ازدواج کرده! یا دختر ۱۴ ساله که مامان جونش باید غذا جلوش بزاره؟

 18. hamer

  این آمار نشان میده که تفکیک جنسیتی دانشگاه ها اصلا مفید نخواهد بود چرا که دانش آموزان مدارس الان که جدا هستند این طوریند. مشکل اینه که نمیخواهیم قبول کنیم این مسئله ذاتیه و برای کنترلش از راه های مفید فرهنگی استفاده نمیکنیم. مطمئنا نمیشه جلوی یک نوجوان را به این راحتی گرفت پس کاش حداقل بعشون آموزش های رابطه بی خطر و کم خطر داده بشه.

 19. جواد پورخراجی

  خیلی بد

 20. میلاد

  یا ابوالفصل خدایا کمک

 21. سینا

  جای بسی تاسف است من هرروز که پیاده به سرکارمیرم شاهد این مناظرهستم چرا باید اوضاع جامعه اینقدرخراب باشددرحالیکه درکشورهای خارجی شما به ندرت با این چنین مناظری روبروی می شوید؟علت را باید کجا جستجوکرد؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی