×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آذر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
از صف سبد کالای مردم تا صف «شاسی‌‌بلند»های منزل خانم اصلاح‌طلب

خانه ۵۰۰ متری در نیاوران، صف ماشین‌های بنز، لکسوس و پرادو، ۴ خدمتکار و پرستار تحصیلکرده جمعاً با حقوق ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، حدود ۳ میلیون تومان هزینه ماهانه شیرخشک و اسباب‌بازی بچه‌ها، تنها گوشه‌ای از مانور تجمل عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی نودژ نیوز، روز گذشته یکی از روزنامه های جدیدالتاسیس، گزارشی درباره فاطمه دانشور عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران منتشر کرد که در آن مطلب مهمی درباره مسائل و مشکلات شهر و مردم تهران یا راهکارهای این خانم نماینده برای حل این مسائل به چشم نمی خورد و بخش عمده گزارش به زندگی شخصی و بویژه مانور ویژه بر ثروت و سبک زندگی اشرافی وی و خانواده اش اختصاص یافته بود.

شاید اگر این گزارش به فرد دیگری اختصاص داشت یا خانم دانشور عنوان نمایندگی مردم تهران در شورای شهر را یدک نمی کشید،حساسیت چندانی در جامعه برنمی انگیخت اما داشتن وکالت مردم بویژه در نظام جمهوری اسلامی که اساس آن بر عدالت و دوری مسئولین از تجمل گرایی و تاکید بر ساده زیستی است، ایجاب می کند تا یک مقام مسئول حداقل اگر مثل الگوهای انقلابی عمل نمی کند، حداقل «تجمل گرایی» خود را برای مردمی که به دلیل شرایط ویژه کشور امکان بهره گیری از امکانات رفاهی تجملاتی نظیر خانم دانشور را ندارند و همین چند هفته پیش بر سر موضوع «سبد کالا» ماجراها داشتند، به رخ نکشد.

رواج تجمل گرایی و کاخ نشینی برخی از مسئولان آسیبی است که بزرگان نظام باید به آن توجه داشته باشند و رسانه ای شدن این تفکر توسط خانم اصلاح طلب عضو شورای شهر تهران می‌تواند زنگ خطری برای دور شدن از آرمان‌ها و رسالت انقلاب اسلامی باشد که در دهه چهارم انقلاب باید به آن توجه بیشتری کرد.

اینکه در جامعه تجمل گرایی و فخرفروشی جایگزین ارزش‌هایی چون ساده زیستی و درک طبقات زیرین جامعه شود آن هم از سوی منتخب مردمی که در میان شان کمتر از ۵ درصد دارای چنین امکانات و زندگی هستند جای تامل است.

قطعاً دارایی و ثروت هر فردی که از راه مشروع بدان دست یافته مورد مذمت نبوده و مخالفتی به صورت عقلی با آن نیست ولی بیان علنی آن همراه با فخر فروشی امری تقبیح شده و مورد انتقاد است.

بخشی از گزارش روزنامه آسمان درباره خانم دانشور عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران در ادامه آمده است:

« دانشور در تمامی روزهای ثبت‌نام، رقابت، تبلیغات و معارفه، فرزند چهارمش را باردار بود و به همین دلیلی پس از انجام وظیفه تشکیلاتی در رای به «محسن هاشمی» برای شهرداری تهران و انتقادهای شدید علیه راستگو، پنج جلسه غیبت داشت، ولی اکنون به صحن علنی برگشته است.

گروه چهار + ۲

«اولی اسم‌اش روژبن است. هفت سال دارد. بازیگوشی می‌کند. پسرهای دو ساله‌ام شبیه هم نیستند. نوزادم هم که چهار ماه دارد و شیرخشک می‌خورد. مادر بودن برای این چهار تا بچه در کنار کارهای اتاق بازرگانی تهران و شورای شهر خیلی سخت است اما چون از اول برنامه‌ریزی کرده بودم که فقط در شرایط تمکن مالی فرزندآوری کنم، با یک مقدار برنامه‌ریزی و گرفتن دو پرستار شبانه‌روزی، الان حس می‌کنم زیاد هم سختی ندارد»

او در آستانه چهل سالگی علاوه بر داشتن فرزندان قد و نیم قد و همسر، در خانه‌اش با چهار زن سی‌ساله زندگی می‌کند، آشپز، کارگر و دو پرستار که محل زندگی‌شان در باغ خانه دانشور است. پرستار دوقلوها مهماندار هواپیماست. پرستار روژبن لیسانس حقوق دارد، کارگر خانه تا مقطع کارشناسی در رشته امور تربیتی درس خوانده و کسی که برای اهالی این منزل پر سروصدا، خورد و خوراک درست می‌کند، فوق دیپلم معماری است. این زنان به گفته دانشور بزرگ‌ترین مشوق‌های او برای فرزندآوری هستند. «آنها به من می‌‌گویند، شما که پولش را دارید، بچه بیاورید تا برای بقیه زن‌ها اشتغال‌زایی شود.»

چهار زن همراه دانشور ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند، البته مشکل اجاره خانه هم ندارند.

مردها همیشه غر می‌زنند

خانه ۵۰۰ متری کوچه دنج آن‌ها در نیاوران، حیاط را که با درخت‌های سربه فلک کشیده و انواع درختچه‌ها و گل‌های هرس شده پشت سر می‌گذاری، همه وسیله‌های زندگی و تزئینی، رنگ‌های شاد و تند دارد. از یخچال گرفته تا کفپوش‌ها و دیوارهای اتاق کودکان. صبح که خانم از خانه می‌رود، بساط اسباب‌بازی بچه‌ها پهن می‌شود و تا غروب که او با پوشه‌ها و نامه‌های شهروندان برگردد، همه چیز برای بودن بچه‌ها در کنار مادر فراهم است. آیلین شیر خشک‌اش را خورده، خوب خوابیده و منتظر آغوش گرفتن مادر است، روژبن نقاشی‌هایش را کشیده و با عجله می‌برد تا نشان دهد و آرتین و رادین، دوقلوهای موبور و مومشکی، با جدیدترین هواپیماهایشان گوشه‌ای به بقیه نگاه می‌کنند تا نوبت آن‌ها شود.»

هزینه داشتن چهار تا بچه در ماه تقریبا ۳ میلیون تومان می‌شود و این جدا از هزینه پرستارهاست. بچه داشتن واقعا بیش از هر چیزی به پول خیلی زیادی نیاز دارد. نوزاد دارو می‌خواهد، شیرخشک می خواهد، داروها الان خیلی گران شده‌اند و اگر نتوانی یک کدام را هم تهیه کنی به بچه آسیب می‌رسد و گاهی ممکن است از بین برود. من فکر می‌کنم فرزندآوری برنامه‌ریزی می‌خواهد. مسلما من اگر این قدر پول نداشتم برای داشتن ۴ بچه برنامه‌ریزی نمی‌کردم. الان هم با این شرایطی نگهداری بچه‌ها و کار بسیار زیادم در موسسه خیریه‌ای که دارم و شرکتی که بیشترین درآمدم از آن است، وقتی به خانه برمی‌گردم، کمی اضطراب دارم. چون به هرحال مردهای ایرانی همیشه غر می‌زنند. باز هم هر کاری بکنی، یک جا باید غر بزنند، چرا برای بچه‌ها وقت بیشتری نمی‌گذاری؟ چرا دیرتر آمدی؟ چرا به مسافرت کاری می‌روی؟

من و روپوش‌های رنگی

همسر دانشور رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان سنگ آهن و تاجر بزرگی است که در شرایط سخت روزهای نخست شورا که هنوز بحث‌های سنگین برای انتخاب شهردار حاکم بود، با ماشین او به شورا می‌رفت. «همسرم خیلی به ماشین علاقه دارد. هم بنز دارد، هم لکسوس و پرادو اما خب من به ماشین‌های زمخت و بزرگ علاقه ندارم. جلسه‌های اول شورا به خاطر شرایطیم و چون محل کارمان نزدیک بود، با او می‌رفتم و خب صدایش در آمد که من با لکسوس سرکار می‌روم. خودم یک رنو فلورانس قرمز دارم و ترجیح می‌دهم ماشین‌هایم هم مثل لباس‌هایم رنگ شاد داشته باشند.»

صداقت و تمایل نداشتن به اظهار ساده‌زیستی در رفتارهای این عضوشورا بسیار دیده می‌شود. برخلاف اسلافش که همیشه دم از زندگی بسیار ساده می‌زدند و برای هر رای و نظرداشت در شورا، به باورهای اغراق‌شده متوسل می‌شدند. من قبل از شورا در اتاق بازرگانی، سال‌هاست که فعال و رئیس یکی از ۱۸ کمیسیون اصلی هستم. آنجا همیشه پوش‌ام مانتو بود. من را بسیاری از اعضا قبل از ورود به شورا هم می‌شناختند. همان‌طور وارد این نهاد شدم که قبلا بودم. گرچه در روز اول و حتی تا سه چهار جلسه، همچنان نگاه سنگین بقیه را حس می‌کردم؛ اما الان دیگر همه اعضا و مراجعان شورا به لباس‌های رنگی‌ام عادت کرده‌اند و جالب است که از زمان ورود من، کارمندهای شورا هم بیشتر با لباس روشن حاضر می‌شوند.

حقوق شورایی

حقوق ماهانه شورای شهر حتی کفاف شیرخشک، لباس‌ها و اسباب‌بازی‌های کودکانش را هم نمی‌دهد.»

 

 

منبع : دانا

false
true
true
true
 1. parajumpers kids

  من ناهید مارک از آلمان هستم وب شما رو می خونم من یک بار ایران امدم وتعذیه شهر نودژ رو دیدم خوشحال می شدم یه بارمی تونستم نودژ رو ببینم وبه ارزوی خودم رسیدم این بزرگترین افتخار من است که با سایت شما نودژ را دیدم .
  با تشکر

  مترجم :م . ر

  • admin

   با تشکر از دوست آلمانی خوبمون که از خارج از ایران نیز بازدید کننده سایت نودژ نیوز بودید

 2. رضا

  متاسفم برای مردمی که طاقت دیدن رفاه و تمکن مالی دیگران را ندارند. حداقل ظاهر و باطن ایشان مشخص است. باید دید آنهایی که به ظاهر و برای ثروت اندوزی دم از انقلاب و عیره می زنند در پشت پرده چه دارند

 3. احمد

  سبد کالاش رو تو فرابورس فروخته پولدار شده دیگه. یه وقت فکر نکنید اینا همون مرفهان بی درد هستنا!! ببینین وسط حرفاش یه تیکه هست که میگه برای رفتن سرکار مجبور بودم با ماشینهای زمخت (الهیییییی) رفت و آمد کنم. یعنی شما حاضری همچین کاری بکنید که این شیرزن می کنه!!!!!! روحانی مچکریم واقعن

 4. لیلا

  از آقای محصولی که پولدارتر نیست. چرا می خواهید دیگران را خراب کنید. ایشان یک زن هستند وثروت هم دارند در خصوص داشتن فرزند زیاد با مشغله کاری توضیح دادند. من یک کارمند هستم اکثر همکاران خانم من کارگر و پرستار دارند. گران بودن شیر خشک و دارو هم که بهئ خاطر ایشان نیست خوب ایشان درست گفتند بدون داشتن تمکن مالی نمی توانی ۴ بچه داشته باشی و شاغل هم باشی. همسر ایشان هم تاجر هستند . خانه اشان هم که در نیاوران است. من فخر فروشی در مطالب ندیدیم. با این تحلیل ها دو دهک از مردم ما ضد انقلابی هستند و حتما مال مردم را خورده اند که پول دار شده اند. لطفا خدا را در نظر بگیرید

 5. ناشناس

  کجا حضرت علی گفته گدا باشید .خود حضرت علی صبح تا شب تو باغ کار می کرد.
  کم گدا پروری کنید.
  ایشان زحمت کشیده نوش جانشان.
  این نوشتار شما قربه الی الله بوی تخریب می دهد. وای برشما.
  هرکسی پولدار باشد دزد هست هرکی گدا باشد رستگار اره؟

 6. نوری

  بنده شخصا از آن گزارش بدم آمد. اما به نظرم نقد شما در مورد تجمل گرایی و اینکه در جمهوری اسلامی کارکردن چینن افرادی جایگاهی ندارد درست نیست. آقای محصولی با آن همه صحبت در مورد ثروتشون و عملکردشون از این قاعده مستثنی بودند؟
  حرفتون درسته، اما یک بام و دو هوا درست نیست
  نوری

 7. رضا

  باسلام خدمت شما بزرگواران از نظر بنده و دیگر افرادکه به این راحتی در خصوص زندگی شخصی دیگران نظر میدهیم میبایست حد اقل به امور خود رسیدگی کنیم ما درجایگاهی نیستیم در مورد دیگران نظر بدیم روزی رسد که میبایست برای فکرهایی که هم در زهنمان خطور میکند میبایست جواب پس بدیم ( همه خوب هستن ) طرف داره میگیم دوزده نداره میگیم معتاده اگر هم از دست بده میگیم قاچاق فروش بوده

  • admin

   واضح بفرمایید

 8. نیکی مکسایی

  کسی که پولداره شب هاش ستاره ایی وبیکاره

 9. گمشده

  یشه به ما هم سری بزنید با تشکر

 10. وهب

  سایت خوب وجامع ایی دارید اطلاع رسانیتون هم خوبه

 11. زینب طاهری

  با سلام میشه بدونم یارانه های شاغله ها توی مرحله دوم چقدره

 12. وحید ظهیری

  اینو باش

  با کلاس پولدار یارانه کوفتت بشه

 13. علی جعفری

  پولدارو که غمه ندارن حقشونه پولشو ندهن حق ما بدبختن یارانه

 14. رضاکندری

  ما فکر می کردیم توی روستاودیارخومون یه جوری جنگ ها هسته ولی توی شهرون دیگه واویلای

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی