×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آبان - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
استاندار کرمان: تیم کاری من سه میلیون نفر جمعیت استان می‌باشد

رزم حسینی اظهار کرد: پایبند به ارزش ها هستیم و در کنار پایبندی به ارزش ها باید کمر همت را بست تا ایران اسلامی و این مملکت بزرگ را در همه زمینه ها توسعه داد.
استاندار کرمان گفت: ما همگان را برادران دینی و انسانی می دانیم و در این فضای برادری و مهربانی ست که همه احساس مسئولیت می کنند…

جمعی از روحانیون، مدیران دانشگاهی و دانشگاهیان، فرهنگیان ، شهردار و رییس و سایر اعضای شورا شهر کرمان با استاندار جدید کرمان دیدارکردند.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، ” علیرضا رزم حسینی” استاندار کرمان در دیدار جمعی از روحانیون استان کرمان گفت: در رأس نظام ولایت فقیه قرار دارد و چتر انقلاب باید گسترش یابد. وی  گفت: خوشبختانه ظرفیت انقلاب وسیع است و در رأس نظام ولایت فقیه قرار دارد و چترانقلاب باید گسترش یابد.

 رزم حسینی اظهار کرد: پایبند به ارزش ها هستیم و در کنار پایبندی به ارزش ها باید کمر همت را بست تا ایران اسلامی و این مملکت بزرگ را در همه زمینه ها توسعه داد.

 استاندار کرمان گفت: ما همگان را برادران دینی و انسانی می دانیم و در این فضای برادری و مهربانی ست که همه احساس مسئولیت می کنند.

 وی گفت: در دوران دفاع مقدس فضای بسیار معنوی فراهم شده بود که همه اقلیت های مذهبی نیز بی ادعا دوشادوش رزمندگان بودند و امروز نیز باید با کار و ایجاد فضای کاری و تکیه بر منشور شهروندی این فضا را به وجود آوریم.استاندار کرمان، نقش عالمان دینی در پیشرفت جامعه و هدایت بشریت را بسیار موثر و پر ارزش عنوان و تصریح کرد: روحانیت همواره پیشرو مسائل فرهنگی و دینی بوده اند و امروز نیز عزم همه آنان در جهت توسعه همه جانبه باعث دلگرمی آحاد مردم می شود.

 در این جلسه جمعی از روحانیت حاضر به تبیین و تشریح مسائل استان در بحث های دینی و فرهنگی پرداختند و آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه استاندار جدید اعلام کردند.

 زیربنای توسعه فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی دانشگاه است

 همچنین استاندارکرمان در دیدار جمعی از مدیران دانشگاهی و دانشگاهیان استان گفت: برای رسیدن استان کرمان به جایگاه واقعی خویش همگان باید کمر همت ببندیم،من خودم را وقف کرمان کردم و تیم کاری من سه میلیون جمعیت استان می باشد.

 رزم حسینی افزود: انقلاب اسلامی باید ملتی پیشرفته،متدین و آگاه در مسائل فرهنگی به دنیا نشان دهد و در این رهگذر دانشگاه و دانشگاهیان نقشی برجسته و ویژه دارند. استاندار کرمان با اشاره به اینکه توانمندسازی و توانمندبودن از اصول اولیه زندگی ست خاطرنشان کرد: زیربنای توسعه فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی دانشگاه است.

اگر سیاست به معنای تدبیر در امور باشد من هم یک سیاسی هستم

 رزم حسینی گفت:باید کاری کنیم که نظام جمهوری اسلامی ایران سربلند باشد و سیاست زدگی آثار منفی دارد و اگر سیاست به معنای تدبیر در امور باشد من هم یک سیاسی هستم. در این دیدار دکتر ” نصرالله گرامی” رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان گفت: در استان کرمان ۱۱۸واحد آموزشی با بیش از ۱۷۰ دانشجو وجود دارد.

 وی گفت:از ۶۰۶استاد تمام وقت بیش از ۵۶ نفر استاد تمام و ۱۰۸ نفر دانشیار می باشند.در این جلسه هم چنین رؤسای برخی از دانشگاه ها به ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاهی و آموزش عالی در استان کرمان پرداختند و آمادگی خود را برای همکاری و همگامی بیشتر دانشگاه با استاندار جدید و مدیریت عالی استان اعلام کردند.

  رزم حسینی همچنین در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان استان کرمان نیز گفت:آموزش و پرورش پایه آموزش و آگاهی کشور است و تاثیر آن بر کسی پوشیده نیست.

 استاندار کرمان نقش آموزش و پرورش در خلق حماسه سیاسی را مهم ارزیابی کرد و گفت:خداوند به آبروی شهیدان و به معنویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردم را به پای صندوق های رأی هدایت کرد و این حماسه بزرگ خلق شد.

در ایجاد حماسه اقتصادی نقش آموزش و پرورش مهم و مؤثر است

 وی گفت: بعد از خلق این حماسه سیاسی بزرگ حماسه اقتصادی باید به وجود آید و در ایجاد حماسه اقتصادی نیز نقش آموزش و پرورش مهم و مؤثر است.

 رزم حسینی گفت: قشر عظیم فرهنگیان و دانش آموزان طلایه دار تعلیم و تربیت هستند و توجه به این بخش با نگاه عالمانه و خلق فرصت و ثروت باعث پویایی و تحرک آن می شود. استاندار کرمان افزود: مسیر مردم خدمت و خدمتگزاری است و آدمی فطرتا خداجوی است،ما باید در این فضا و با استفاده از همه نیروها برای ایجاد جامعه ای متدین و متمکن قدم برداریم.

 تغییرات در هر مجموعه ای باید با انصاف و عدالت باشد

رزم حسینی تصریح کرد: تغییرات در هر مجموعه ای باید با انصاف و عدالت باشد و شایستگی ها و برجستگی ها مدنظر قرار گیرد. در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرماتن گفت: بیش از ۴۰هزار فرهنگی و ۶۰۰هزار دانش آموز در استان کرمان خانواده بزرگی را تشکیل می دهد.

 جهانگیری در همراهی مجموعه آموزش و پرورش با سیاست های استاندار جدید کرمان تاکید کرد و گفت: استاندار کرمان به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش این مجموعه را در زمره خانواده خویش می بیند و بدون تردید نگاه ایشان به آموزش و پرورش سازنده و مفید خواهد بود.

دیدار شهردار و شورای شهر با استاندار
 ابولقاسم سیف‌الهی شهردار کرمان، فتح‌الله مویدی رییس شورای اسلامی شهر کرمان و سایر اعضای شورا با علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار کرمان دیدار و گفت و گو کردند.

  در دیدار شهردار، رییس و اعضای شورای شهر کرمان نیز در دیدار با  استاندار کرمان، رزم حسینی با تاکید بر این‌که ابزارهای حکومتی باید در مسیر تقویت بخش خصوصیِ واقعی قرار بگیرد؛ اظهار کرد: بخش دولتی موظف است زمینه و بستر فعالیت بخش خصوصی و ایجاد اشتغال را فراهم کند.

 رزم‌حسینی با بیان این‌که در مسیر توسعه‌ی همه‌جانبه، توسعه‌ی اقتصادی باید بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد؛ گفت: با توسعه‌ی اقتصادی و حل مشکلات معیشتی و اشتغال مردم و جوانان، شاهد توسعه‌ی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و ایجاد نشاط و شادابی در جامعه خواهیم بود.

ارزش‌محوری را از اصول اساسی در مدیریت من است

 استاندار کرمان ارزش‌محوری را از اصول اساسی در مدیریت خویش خواند و خاطر نشان کرد: باید با ارج نهادن به تلاش‌ها و خدمات افرادی که در گذشته در استان کرمان فعالیت کردند؛ کارهای خوب دنبال و فعالیت‌های جدیدی نیز آغاز کنیم.

 رزم‌حسینی رعایت حقوق شهروندی را نیز ضروری دانست  و با تاکید بر میانه‌روی و حرکت در راستای عدالت، گفت: باید تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت معیشتی مردم حق‌شناس، نجیب و بی‌ادعای استان کرمان به کار گیریم.

  وی در خصوص توسعه‌ی شهر کرمان نیز گفت: باید با شناسایی افراد کارآفرین تلاش کنیم تا شهر کرمان در مسیر توسعه و پیش‌رفت قرار گیرد تا در آینده شاهد شهری مدرن و زیبا باشیم. رزم‌حسینی شهر کرمان را پیشانی و بارانداز سرمایه‌گذاری استان کرمان عنوان و تاکید کرد: باید در راستای توسعه‌ی استان کرمان، شهر کرمان تبدیل به شهری توسعه یافته شود. وی به نازیبا بودن ورودی‌های شهر کرمان نیز اشاره و تاکید کرد: ورودی‌های شهر کرمان باید از وضعیت فعلی خارج و زیبا شوند.

 استاندار کرمان همچنین با اشاره به حضور افرادی از گروه‌ها و تخصص‌های مختلف در شورای اسلامی شهر کرمان، اظهار کرد: شورای اسلامی شهر کرمان با حضور افرادی از گروه‌های مختلف از جمله بخش خصوصی و دانشگاهی، با تخصص‌های بالا، یک اتاق فکر بسیار قوی است.

یکی از راه‌های توسعه‌ی شهر کرمان، استفاده از سرمایه‌ بخش خصوصی

 شهردار کرمان نیز در این دیدار با اشاره به بودجه‌ اندک شهر کرمان در کنار وسعت بالای آن، گفت: یکی از راه‌های توسعه‌ی شهر کرمان، استفاده از سرمایه‌ بخش خصوصی در پروژه‌های شهری است. “ابوالقاسم سیف‌الهی” افزود: در دوره‌ی سوم شورای اسلامی شهر کرمان اگرچه بودجه‌ شهرداری تنها ۲۰۰ میلیارد تومان بود؛ اما ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مستقیم و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری غیرمستقیم توسط بخش خصوصی انجام شد.

 وی ادامه داد: باید در سایه‌ی تعامل، وحدت و امنیت، رمینه‌ی حضور بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های شهری فراهم شود. شهردار کرمان افزود: در شهر کرمان باید در سه محور توسعه‌ی گردشگری باتوجه به وجود عناصر تاریخی و گردشگری در شهر، حل مشکل حمل و نقل عمومی با ایجاد خط ترانوا و ایجاد و توسعه‌ فضاهای فرهنگی اقدام لازم انجام شود. سیف‌الهی از استاندار کرمان به عنوان یک شخصیت توسعه‌گرا یاد کرد و خواستار حمایت استاندار برای توسعه و آبادانی شهر کرمان شد.

 رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این دیدار وسعت ۱۳ هزار هکتاری شهر کرمان با تراکم کمتر از ۴۰ نفر و بافت قدیم خالی از سکنه را یک فاجعه خواند و گفت: اگرچه در هر دوره از شورای اسلامی شهر کرمان شاهد افزایش ۴۰۰ برابری بودجه‌ شهرداری بوده‌ایم؛ اما باتوجه به افزایش تورم، افزایش بودجه‌ی شهرداری مشکلی را حل نکرده است. “فتح‌الله مویدی” افزود: در ابتدای دور اول شورای اسلامی شهر کرمان بودجه‌ی شهر کرمان فقط چهار میلیارد تومان بود که با تلاش‌های انجام شده در همان دور به ۱۶ میلیارد تومان و در دور دوم به ۵۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

 وی ادامه داد: در دور سوم نیز با تلاش سیف‌الهی شهردار کرمان بودجه شهرداری به ۲۰۴ میلیارد تومان افزایش یافت؛ اما با افزایش تورم افزایش بودجه‌ شهرداری مشکلی را از شهر کرمان حل نمی‌کند. مویدی خاطر نشان کرد: به طور مثال قیمت قیر در دور اول شورا به ازای هر تن ۸۰۰۰ تومان بود؛ اما اکنون به ازای هر تن به بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

 رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به تفکرات اقتصادی استاندار کرمان، خواستار حمایت وی از شهرداری کرمان شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی