×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳ قطعی شد!!!

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش از استخدام برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تا مهر سال آینده خبر داد. علی اصغر فانی بیان کرد : دستورالعمل نحوه این استخدام در حال تدوین است و با برگزاری این آزمون تکلیف استخدام این نیروها مشخص خواهد شد.

آنچه در این خبر خواهید خواند

آموزش و پرورش موظف به برگزاری آزمون استخدامی مربی پیش دبستانی می باشد
الویت استخدام فرزندان فرهنگیان پیگیری میشود
حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام
سیاست‌های تشویقی و بازنشستگی پیش از موعد برای حل مشکل نیروی مازاد 
کمبود ۱۵ هزار مربی ورزش در مدارس کشور

۱۷ اسفند ۹۲ -آموزش و پرورش موظف به برگزاری آزمون استخدامی مربی پیش دبستانی می باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش موظف است آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی را برگزار کند، گفت: اگر این کار انجام نشود تخلف از قانون صورت گرفته است.

عبدالوحید قاضیدر گفت و گو با ایسنا در مورد اینکه آموزش و پرورش مجوز دارد تا آزمون استخدامی در مورد مربیان پیش دبستانی را برگزار کند گفت : آموزش و پرورش موظف است این کار را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد : بنابراین باید سریعا از ابتدای سال ۹۳ برنامه ریزی های لازم را برای برگزاری آزمون تدارک دیده و با برگزاری آزمون نتایج اعلام شود.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد : همچنین پس از اینکه آزمون برگزار شود، آموزش و پرورش باید آموزش های لازم برای بعد از استخدام را در مورد این افراد در نظر بگیرد تا بتوانند به موقع سر کلاس حضور داشته باشند.

فیاضی با تاکید بر اینکه اگر آزمون برگزار نشود، تخلف از قانون صورت گرفته اظهار کرد : اگر آموزش و پرورش در این زمینه از قانون تحلف کند تبعات خاص خود را در بر دارد حتی ذی نفعان هم شکایت خواهند کرد.

۱۳ اسفند ۹۲ – الویت استخدام فرزندان فرهنگیان پیگیری میشود

به گزارش خبرگزاری تسنیم،علی اصغر فانی،  وزیر آموزش و پرورش به صورت سر زده در جمع معلمان مدارس ابتدایی منطقه ۱۸ تهران حاضر شد و از نزدیک با آنها گفتگو کرد.

فانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع معلمان از آغاز دیدارهای سرزده در مدارس خبر داد و گفت: “از امروز به صورت سرزده در جمع معلمان و همکاران شاغل در مدارس حضوریافته تا علاوه بر توفیق زیارت معلمان و دانش آموزان با نشاط، همکاران ما رودررو و بدون واسطه حرف های خود را بیان کنند و تلاش می‌کنیم تا با شناخت خوب مسایل به دنبال رفع آنها و ارائه راهکار باشیم.”

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش یکی از معلمان در خصوص سختی کار و دشواری های معلمی در دوره ابتدایی گفت: معلمان ابتدایی در بنای آموزش نقش بسزایی را برعهده دارند. با همت دولت، بودجه آموزش و پرورش در سال جدید افزایش قابل قبولی یافته است یعنی دولت که کلی بدهکاری را تحویل گرفته است، تلاش می‌کند که مشکلات مالی آموزش و پرورش را برطرف سازد و رئیس جمهور ابراز امیدواری کرده‌اند که هرچه بیشتر به آموزش و پرورش آینده سازان انقلاب اسلامی پرداخته شود، این درحالی است که بودجه کشور فقط با افزایش کمتری مواجه است و من پی گیری خواهم کرد که پرداختی به معلمان ابتدایی افزایش پیدا کند.

وی به پرسش معلمی که خواهان قانونی شدن اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش وپرورش شده بود پاسخ داد: “خودم را خدمتگزار همه معلمان می‌دانم. اولویت استخدام فرزندن فرهنگیان را پی گیری می‌کنم  و به دنبال تامین نیروی تربیت بدنی با تصویب و همیاری مجلس شورای اسلامی می باشیم.”

گفتنی است؛ در این دیدار معلمان و مسئولان مدارس  مدرسه ابتدایی جاویدمهر و امیرکبیر منطقه ۱۸ از نزدیک به طرح پرسش ها و نظرات خود در مسائل مختلف پرداختند و وزیر آموزش هم به آنان پاسخ داد.

۱۱ اسفند ۹۲ – حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام

در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
به گزارش ایسنا، در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی‌و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی‌استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.

۱۰ اسفند ۹۲ – سیاست‌های تشویقی و بازنشستگی پیش از موعد برای حل مشکل نیروی مازاد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تورم نیروی انسانی در مناطق برخوردار و کمبود نیرو در مناطق محروم به تشریح سیاست‌های تشویقی و بازنشستگی پیش از موعد برای ساماندهی نیروی انسانی در سال ۹۳ پرداخت.
علی اصغر فانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آمارهای متفاوتی از تعداد نیروهای مازاد در آموزش و پرورش ارائه می‌شود علت این تفاوت در آمارها چیست؟ و برای سال آینده درخصوص ساماندهی نیروهای مازاد چه برنامه‌ایی دارید؟ اظهار داشت: برای سال آینده، ۴ سیاست اصلی را دنبال می‌کنیم که ساماندهی نیروی انسانی یکی از سیاست‌های اصلی ما برای سال ۹۳ است.
وی افزود: هم‌اکنون در آموزش و پروش، تعدادی معلم اضافه داریم یعنی در برخی مناطق،‌رشته‌ها و جنسیت‌ها، معلم اضافه داریم و در برخی مناطق نیز کمبود معلم داریم. علت این اتفاق نیز به به این دلیل است که در سال‌های قبل یعنی ۱۰ سال گذشته یا ۵ سال گذشته، شهرستان‌هایی در کشور نیرو خیز بودند یعنی تعداد تحصیلکرده زیادی داشتند و وقتی آموزش و پرورش تصمیم گرفت تا برای مناطق محروم استخدام نیرو داشته باشد این افراد در آزمون قبول شدند و هیچ کنترلی نیز وجود نداشت و این افراد استخدام شدند.
وزیر آموزش و پرورش با ذکر یک مثال بیان کرد: مثلا دختر خانم مجردی استخدام شده است و به او گفته‌اند که در جنوب سیستان و بلوچستان باید خدمت کند اما بعد از اینکه ازدواج کرده، تصمیم دارد تا به شهر خود بازگردد و حتی زمانی که ما مخالفت می‌کنیم از هر طریقی مثلا پیدا کردن یک آشنا، خود را به شهر محل زندگیش منتقل می‌کند. این موضوع باعث شده تا مناطق محروم با کمبود معلم مواجه شوند و مناطق نسبتا برخوردار با تورم نیروی انسانی مواجه باشند.
فانی گفت: در شهر تهران ۷۵ درصد معلمان زن هستند و ۲۵ درصد معلمان مرد، ۵۱ درصد دانش‌آموزان پسر و ۴۹ درصد دانش‌آموزان دختر هستند اگر این موارد را کنار هم بگذاریم، نتیجه گرفته می‌شود که در برخی مناطق نیروی اضافه داریم و در برخی مناطق نیز کمبود نیرو داریم بنابراین بحث ساماندهی نیروی انسانی سیاست اصلی ما در سال آینده است و باید تلاش کنیم نیروهایی را که داریم به خوبی توزیع کنیم. البته در جاهایی ممکن است نتوانیم این کار را انجام دهیم و به این نتیجه برسیم که افراد را زودتر از موعد بازنشسته کنیم.
وی با اشاره به اینکه ممکن است در شهرستانی یک فرد را با ۲۸ سال سابقه کار بازنشسته کنیم چون نمی‌توانیم این معلم را به جای دیگر بفرستیم، گفت: ارائه سیاست‌های تشویقی نیز یکی دیگر از برنامه‌های ما برای ساماندهی نیروهای مازاد است و در قالب این طرح معلمانی که داوطلب می‌شوند تا در مناطق دیگر فعالیت کنند و خودشان اعلام می کنند که حاضریم به شهر دیگر برویم از سیاست‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند. به هر حال هم‌اکنون چند راه برای ساماندهی نیروی انسانی پیشنهاد شده است و در بودجه سال ۹۳ احکامی را برای این کار دیده‌ایم همچنین لایحه بازنشستگی پیش از موعد تصویب شد.این کمکی است به آموزش و پرورش تا در جاهایی که با تورم نیرو مواجه است از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست‌های تشویقی برای حل مشکل نیروهای مازاد بیان کرد: کاهش تدریس ساعات معلم یا اینگه اگر معلم به مناطق دیگر برود سابقه خدمتش در ضریبی ضرب می‌شود از جمله این سیاست‌های تشویقی است.

,…….

false
true
true
true
  1. دردودل یک فرهنگی

    باسلام خدمت وزیراموزش وپرورش جناب اقای فانی
    من وهمسرم هردوکارمنداموزش وپرورش هستیم که سالهای زیادی روزانه مسافتی طولانی روزی چهارساعت تامحل کارم فاصله دارم طی میکنم دراین راه سختیهای زیادی رومتحمل شدم هم اکنون به علت مسافت زیادواستانداردنبودن وسایل حمل ونقل(مینی بوس)به بیماری های زیادی دوچارشدم.فرزندم دارای مدرک فوق لیسانس شیمی می باشدباهمه این سختیهاانتظارمن ازشما این است که لایحه الویت استخدام فرزندان فرهنگی راباجدیت پیگیری کنیدتاحداقل یکی ازفرزندانی که پدر و مادر انها هردوفرهنگی می باشد دراین سازمان استخدام شوند در صورتی که درسازمانهای دیگر بااینکه فرزندانشان هنوز دانشجوهستندجایگزین والدین خود میشوند امیدهمه ی مافرهنگیان اول به خدا و بعدبه شماست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی