×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
اقتصاد مقاومتی،هدایتگر اقتصاد ایران در سال های آینده است

اقتصاد مقاومتی،هدایتگر اقتصاد ایران  در سال های آینده است  

رئیس جمهور روز سه شنبه در حاشیه پانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران بحث اقتصاد مقاومتی را یکی از مباحث مطرح شده در این اجلاس عنوان کرد و افزود: در چهارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید حرکت و تلاش جدیدی را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی پایه های اقتصاد کشور را آن چنان قوی می کند که در شرایط مختلف، کشور بتواند راه خود را ادامه دهد و بدخواهان نتوانند معضل و مشکلی ایجاد کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر این که دولت در هیچ شرایطی از خط قرمزها عبور نخواهد کرد، گفت: موضوع هسته ای ایران از دیگر محورهای مورد بحث در افتتاحیه پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری بود.

روحانی اعلام کرد:در موضوع هسته ای ایران حقوق ملت ما محفوظ می ماند و تأکید می کنم که هیچ گونه نگرانی در کشور در این باره نباید وجود داشته باشد چرا که به هیچ عنوان و شرایطی دولت از خط قرمزها عبور نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: حقوق مردم محفوظ باقی می ماند همانطور که در توافق کوتاه مدت ۶ ماهه نیز به صراحت آمده است، طرف مقابل نیز گفته است مثلاً در فردو یا نطنز غنی سازی در این سطح باشد.

رییس جمهوری ادامه داد: روشن است که با این گفته غنی سازی را پذیرفته اند اما بحث در این است که در یک دوره ای، سطح و حد غنی سازی ما به تعبیر آنها به گونه ای باشد که بیشتر اعتماد آفرین باشد.

روحانی همچنین اظهارداشت: در کنار تثبیت حقوق ملت ایران، ظلم هایی که به مردم روا داشته شده و تحریم هایی که به زندگی مردم فشار وارد کرده که همه این تحریم ها ناروا و غلط بوده است، باید برطرف شود.

وی یادآور شد: برخی از این تحریم ها از طریق شورای امنیت سازمان ملل، بخش بزرگی از طریق دولت و کنگره آمریکا و بخشی نیز از طریق اتحادیه اروپا اعمال شده است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: تلاش ما بر این است که در قدم نهایی هم تحریم ها برداشته شود و هم حقوق هسته ای ایران محفوظ بماند.

روحانی افزود: یعنی ما به غنی سازی ادامه می دهیم در چهارچوبی که اعتمادآفرین باشد، به این معنا که بهانه ها را از دست دیگران سلب کنیم و آنها نتوانند در سایه آن بهانه ها، افکار عمومی و مجامع عمومی، حقوقی و سیاسی را تحریک کنند و بخواهند علیه ملت ایران اقدامی انجام دهند.

وی تصریح کرد: من به آینده این حرکت امیدوارم البته در مذاکرات سیاسی کسی نمی تواند بگوید پایان آن چه خواهد بود اما ما در قدم اول موفق بودیم، این موفقیت را نه اینکه ما بگوییم بلکه همه دنیا می گویند.

رییس جمهوری افزود: اینکه آمریکایی ها مطالبی می گویند به خاطر فشار افکار عمومی خودشان، تندروها و صهیونیست ها است و البته کشورهایی نیز هستند که در این داستان به ـمریکایی ها فشار می آورند.

روحانی افزود: البته پیدا است که گفته های آمریکایی ها و صهیونیست ها با واقعیات بسیار فاصله دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز باید افکار عمومی دنیا را نگاه کنیم و به نظرهای عمومی همه کشورها بنگریم چرا که غیر از صهیونیست ها و برخی مقامات امریکایی که حرف هایی می زنند که با واقعیت فاصله دارد، سراسر دنیا از جمله اروپا، چین، سایرکشورها، آسیا و افریقا سخن از موفقیت ایران می گویند و معتقدند در این صحنه ایران در برابر فشارهای غلط موفق بود.

وی در ادامه با بیان این که عده ای می گفتند تحریم و فشار راه حل مساله هسته ای ایران است اما ما مذاکره را راه حل می دانستیم، افزود: تاکنون راه حل مذاکره و تفاهم پیروز و موفق بوده است و ادامه آن هم به نظر ما موفق خواهد بود.

روحانی افزود: البته قدم بعدی بسیار پیچیده و سخت است، ولی ما به قدرت مذاکره کنندگان ایرانی اطمینان داریم و همه دنیا نیز باید به حسن نیت ایران برای حل مساله اطمینان داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر طرف مقابل ما هم در حل مساله حسن نیت و اراده سیاسی را در عمل نشان دهد، معتقدم در زمان کوتاه حتی ممکن است در ۶ ماه اول بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری افزود: اجلاس مجلس خبرگان رهبری همواره اجلاس مبارکی است که در آن جمعی از علما ، بزرگان ، فرهیختگان و نمایندگان مختلف کشور از استان ها حضور و نظراتی درباره مسایل اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی دارند.

روحانی تاکید کرد: دولت نیز بر همین اساس این اجلاس را مغتنم می شمارد تا نظرات را بشنود و در برخی موارد که باید اصلاحات و تأکیدات صورت بگیرد آن را پیگیری کند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی