×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۹ مهر - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
برنامه های هفته دولت در منوجان و بخش آسمینون نودژ

نودژنیوز: برنامه های هفته دولت در منوجان و بخش آسمینون نودژ که به شرح زیر می باشد

✨هفته دولت:
*یکشنبه:۹۷/۰۶/۰۴ : نشاط خدمت،کارآمدی و پاسخگویی*
همزمان با سومین روز از هفته دولت و باحضور معاون عمرانی استانداری،نماینده مردم،امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین:
۶ طرح مختلف در حوزه های عمرانی،معدنی،راه سازی،آب روستایی و…خدماتی در شهرستان منوجان کلنگ زنی یا افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری منوجان همزمان با سومین روز از هفته دولت و باحضور معاون عمرانی استانداری،نماینده مردم،امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین،۶ طرح مختلف در حوزه های عمرانی،معدنی،راه سازی،وآب روستایی در شهرستان منوجان کلنگ زنی یا افتتاح شد…
*افتتاح کارگاه قالیبافی و اولین کارخانه رنگرزی جنوب استان در منوجان:*
به همت معین اقتصادی شهرستان منوجان،اولین کارگاه قالیبافی با ۱۹ دار قالی متفاوت در ابعاد مختلف در روستای توحید آباد افتتاح شد که این کارگاه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که بحث تعمیر،تجهیز،وسایل سرمایشی و… توسط معین اقتصادی محیا گردید که برای قریب ۶۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.
همچنین اولین کارخانه رنگرزی جنوب استان نیز از جمله اقدامات شرکت گهرزمین به عنوان معین اقتصادی شهرستان منوجان است که با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و پانصد میلیون به بهره برداری رسید که برای ۵ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده و شهرستان های جنوبی استان را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.
*افتتاح کارخانه آسفالت و تأسیسات شن و ماسه شهرداری منوجان:*
کارخانه آسفالت و تأسیسات شن و ماسه شهرداری منوجان در تاریخ ۲۰/۱۰/۹۶ توسط فرماندار،شهردار و اعضاء شورای شهر کلنگ زنی شد که امروز طی مراسمی با حضور مسئولین استانی،نماینده مردم و مسئولین محلی افتتاح شد.
گفتنی است این کارخانه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل منابع داخلی شهرداری احداث گردید که ظرفیت تولید ۱۲۰تن در ساعت را دارا می باشد.
*افتتاح معدن کرومیت شرکت آسان راه البرز و کلنگ زنی کارخانه فرآوری این معدن در روستای کهور رئیس عباس:*
ظهر امروز با حضور مسئولین استانی،نماینده مردم شریف پنج شهرستان جنوبی در مجلس،امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین، افتتاح فاز اول معدن کرومیت مذکور و کلنگ زنی کارخانه فرآوری این معدن با اعتباراولیه ۱۲۰ میلیارد ریال صورت پذیرفت که علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر نیروی بومی برنامه هایی نیز برای رشد و رونق کشاورزی این روستا در دست اقدام دارد.
پیش بینی می شود که کارخانه مذکور به مدت ۶ ماه از تاریخ کلنگ زنی افتتاح و به مرحله ی تولید و فرآوری محصولات برسد.
*افتتاح فاز دوم مجتمع آبرسانی هوروئیه بخش آسمینون:*
با حضور معاون عمرانی استاندار،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان،نماینده مردم شریف پنج شهرستان جنوبی در مجلس،امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین فاز دوم مجتمع آب رسانی هوروئیه در بخش آسمینون شهرستان منوجان افتتاح و به بهره برداری رسید.
عملیات اجرایی این مجتمع شامل شبکه و خط انتقال،حفر۲حلقه چاه و احداث مخزن ۸۰۰متر مکعبی به طول ۲۳ کیلومتر است که تعداد ۷ روستا را با جمعیتی قریب ۴۱۶۵ نفر تحت پوشش قرار خواهد داد.
گفتنی است که اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال برای اجرای فاز دوم این مجتمع هزینه شده است که اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برای تکمیل و اجرای فاز سوم این طرح مورد نیاز است.
*افتتاح روکش آسفالت شهر نودژبه روستای لاریان:*
عصر امروز با حضور مسئولین استانی،نماینده مردم شریف پنج شهرستان جنوبی در مجلس،امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین، افتتاح روکش آسفالت شهر نودژبه روستای لاریان به طول ۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر۱۵ میلیارد ریال(۱۲ میلیارد ریال روکش و۳میلیارد ریال زیرسازی و تعریض) از محل اعتبارات اداره کل راهداری جنوب استان صورت پذیرفت که عملیات زیرسازی و تعریض این محور توسط ورای اسلامی شهر نودژ انجام شده بود.

✨هفته دولت:
*چهارشنبه:۹۷/۰۶/۰۷:نشاط آرامش،امنیت و اقتدار ملی*
همزمان با ششمین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه،معاون برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولین، ۴طرح مختلف در حوزه های راه ،برق رسانی،آبیاری تحت فشار و اقتصادمقاومتی افتتاح و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری منوجان همزمان با ششمین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه،معاون برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولین، ۴ طرح مختلف در حوزه های راه،برق رسانی،آبیاری تحت فشار و اقتصادمقاومتی افتتاح و به بهره برداری رسید…
*افتتاح فاز اول تعریض محور ارتباطی  منوجان  به قلعه گنج :*
همزمان با ششمین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه،معاون برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولین،فاز اول محور ارتباطی منوجان به قلعه گنج به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
گفتنی است که مجموع این پروژه ۲۰ کیلومتر می باشد که بهمن ماه ۹۶ کلنگ زنی وفاز اول این پروژه به طول ۱۰ کیلومتر در ششمین روز از هفته دولت افتتاح شد.
*بهره برداری از پروژه رفع افت ولتاژ روستای چاه نارنج به نمایندگی از ۴ پروژه ی اجرا شده در سطح شهرستان:*
همزمان با ششمین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه،معاون برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولین،پروژه ی رفع افت ولتاژ روستای چاه نارنجبه نمایندگی از ۴ پروژه ی اجرا شده در سطح شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
این پروژه ها جمعأ با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی به بهره برداری رسید که در مجموع قریب ۲۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.
*بهره برداری از طرح آبیاری تحت فشار روستای چاه آموزی به نمایندگی از ۴۰۰همکتار طرح اجرا شده در سطح شهرستان:*
همزمان با ششمین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه،معاون برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولین،طرح آبیاری تحت فشار روستای چاه آموزی در سطح ۱۹هکتار و با اعتباری بالغ بر۱میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و بهینه سازی منابع آبی به بهره برداری رسید.
گفتنی است که در شهرستان منوجان طی یکسال گذشته،طرح آبیاری تحت فشار در سطح بیش از ۴۰۰ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال اجرایی شده است که عمدتأ از منابع دولتی و بهینه سازی منابع آبی هستند.
*بهره برداری از اولین دستگاه تولید علوفه دام از ضایعات درخت خرما در جنوب استان کرمان در روستای چاه آموزی از توابع بخش مرکزی:*
همزمان با ششمین روز از هفته دولت و با حضور امام جمعه،معاون برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولین،بهره برداری از اولین دستگاه تولید علوفه دام از ضایعات درخت خرما در جنوب استان کرمان در روستای چاه آموزی از توابع بخش مرکزی شهرستان منوجان صورت پذیرفت.
این طرح در مجموع با اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیون ریال با همت سرمایه گذار بخش خصوصی راه اندازی شده است که روزانه با تولید ۷۰۰ کیلوگرم،جمعأ برای ۶ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.
گفتنی است که بر اساس آزمایشات صورت پذیرفته،ارزش غذایی علوفه های حاصله از ضایعات درخت خرما نسبت به سایر علوفه ها از قبیل جو و کاه بیشتر می باشد که انتظار می رود با توجه به استقبال صورت گرفته از محصولات تولیدی این دستگاه،شاهد گسترش این طرح در منطقه باشیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی