×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
تعداد معلمان زن در کرمان مازاد بر نیاز است

تعداد معلمان زن در کرمان مازاد بر نیاز است وبگردی نودژ نیوز به نقل از  تسنیم: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تعداد معلمان زن در آموزش و پرورش کرمان مازاد بر نیاز استان است.

محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در برخی مدارس دخترانه از معلمان مرد استفاده می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها در بخش معلمان زن کمبود نداریم، بلکه مازاد برنیاز استان نیز موجود است و در نتیجه باید در مدارس دخترانه از دبیر زن استفاده شود.
فعالیت کمیته‌های مختلف برای اجرای پروژه مهر
وی بیان کرد: امسال در مناطق مختلف برای اجرای پروژه مهر کمیته‌های چندگانه‌ای در آموزش وپرورش تشکیل شده که کار ثبت نام و استقبال از سال نو تحصیلی را برنامه‌ریزی کرده‌اند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کرمان گفت: کمیته‌های نقل و انتقالات، کمیته تعمیر و تجهیز، کمیته اطلاع رسانی، کمیته تایید صلاحیت مدیران، نظرات و ارزیابی و ستاد بازگشایی مدارس از جمله کمیته‌های فعال در پروژه مهر آموزش و پرورش هستند.
۵ هزار نفر از فرهنگیان کرمان متقاضی انتقال هستند
اسلامی افزود: نتایج نقل و انتقالات معلمان استان از طریق سامانه‌ای که از مدتی قبل فعال شده است، مشخص می‌شود.
وی بیان کرد: بیش از ۵هزار و ۳۰۰نفر متقاضی نقل و انتقالات در درون استان و یا خارج از استان هستند که اوایل مرداد نتایج این نقل وانتقالات مشخص می‌شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید قرار است سیستم ۳-۳در مدارس ابتدایی اجرا شود، گفت: در مدارسی که این فضا موجود باشد کلاس‌های اول تا سوم در بخشی جدا از پایه‌های بالا به تحصیل مشغول می‌شوند.
اسلامی با اشاره به فعالیت کمیته نظارت و ارزیابی در آموزش و پرورش استان، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های اولیای دانش آموزان در زمان ثبت نام این است که در کدام مدرسه فرزند خود را ثبت‌نام کنند که به تناسب موقعیت، مدارس مختلفی در استان وجود دارد.
وی از دیگر وظایف کمیته‌های نقل و انتقالات آموزش وپرورش را ساماندهی نیروی انسانی و تراکم دانش‌آموزی برای مدارس شهری و روستایی استان عنوان کرد.
۲۵۰مدرسه شبانه روزی در کرمان فعال است
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرروش استان کرمان تصریح کرد: از دیگر اقدامات مهم در استان تجهیز و وارد مدار کردن ۲۵۰مدرسه شبانه روزی است.
اسلامی با اشاره به بازنگری انجام شده در مدارس شبانه روزی، اظهار کرد: با توجه به امکان ترک تحصیل دانش آموزان روستایی، تخلیه روستاها از سکنه و سرانه پایین دانش آموزی، این مدارس از ۸سال گذشته فعال‌تر می‌شوند.
وی افزود: از دیگر کمیته‌های مهمی که تنها در سطح مدارس فعالیت چشمگیری دارد، کمیته پیشرفت تحصیلی و ساماندهی آموزش در مدارس است.
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان کرمان مهم‌ترین فعالیت این کمیته را تشکیل فرایند کلاس درس و تغییر در رفتارهایی که منجر به افت تحصیلی می‌شود عنوان و اظهار کرد: این کمیته با محوریت معاون آموزشی مدرسه تشکیل می‌شود.
اسلامی با بیان اینکه تصویب پژوهش‌سراها در سال جدید از دیگر اتفاقات مهم آموزشی است، گفت: در کنار ۱۸پژوهش سرای قبلی، ۴پژوهش سرای جدید در شهرستان‌های استان ایجاد می‌شود.
انتخاب ۱۰۰ طرح برای جشنواره خوارزمی از کرمان
وی با اشاره به سابقه خوب استان کرمان در جشنواره‌های خوارزمی، تصریح‌کرد: در ادامه حضور استان در برنامه‌های جشنواره خوارزمی، امسال ۳۰۰طرح برای دوره شانزدهم این جشنواره ارسال شد که ۱۰۰طرح انتخاب شده و برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده‌اند.
معاون متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان بیان‌کرد: در توزیع متوازن دانش‌آموزان تا پایان برنامه پنج ساله باید به حضور ۴۲درصدی دانش‌آموزان در هنرستان‌های فنی وحرفه‌ای برسیم.
رشته تجربی در کرمان به مرز هشدار رسید
اسلامی با اشاره به اینکه آمار دانش‌آموزان مقطع متوسطه در رشته تجربی به مرز هشدار رسیده است، گفت: دیدگاه اشتباهی که وجود دارد این است که دانش آموزان با سطح تحصیلی پایین را به سمت هنرستان‌های فنی وحرفه‌ای هدایت می‌کنند.
وی افزود: در حالی که تجربه ثابت کرده فارغ‌التحصیلان خروجی دانشگاه‌ها در برخی رشته‌ها به هیچ وجه مهارت‎های ویژه فنی برای جذب بازار کار را در اختیار ندارند.
دوره ارتقای معلمان پایه چهارم و هشتم
معاون متوسطه آموزش وپرورش استان کرمان با اشاره به تغییر کتب درسی در دو پایه چهارم و هشتم تحصیلی، بیان کرد: معلمان این دو پایه از روزهای آینده دوره ارتقای آموزشی و آشنایی با کتب این دو پایه را فرا می‌گیرند.
اسلامی تصریح‌کرد: ۱۰۰درصد کتب پیش دانشگاهی و ۸۰درصد کتب ابتدایی برای توزیع از نیمه شهریور در استان آماده است.
نخستین مدرسه غیردولتی شبانه روزی کشور در استان کرمان
وی اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور مدرسه غیردولتی شبانه در شهرستان رابر راه‌اندازی می‌شود که آمادگی تحصیل ۱۶۰دانش آموز را با شرایط تحصیلی بسیار خوب و رایگان در اختیار دانش آموزان مدرسه قرار‌ می‌دهد.
معاون متوسطه آموزش وپرورش استان کرمان با اشاره به فعالیت جدی کمیته تعمیر و تجهیز برای آغال سال تحصیلی جدید، گفت: ۷۶۰میلیون تومان برای تجهیز هنرستان‌های استان، ۶۰۰میلیون تومان برای هوشمندسازی مدارس و یک میلیارد و۲۰۰میلیون تومان نیز برای تجهیز مدارس در سه ماهه نخست امسال اختصاص یافته است.
تحصیل ۱۳ هزار دانش آموز اتباع بیگانه در کرمان
اسلامی به تحصیل ۱۳هزار دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس حمایتی تحت نظر سازمان‌های بین المللی در استان اشاره کرد و افزود: یک هزار و ۳۰دانشجوی فرهنگی نیز تعیین محل خدمت شدند تا بعد از اتمام تحصیل خود جذب آموزش و پرورش استان شوند.
وی بیان کرد: بیشتر تقاضاهای نقل و انتقال از جنوب استان بوده، ولی تمام نقل و انتقالات بر اساس ثبت‌نام در سامانه هوشمند طراحی شده است.
اسلامی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید به هیچ وجه کسی حق دریافت وجه از اولیای دانش آموزان را ندارد، اما در مدارسی نظیر هیئت امنایی‌ها با لیست خدماتی مازاد آموزشی که ارائه می‌شود، وجه خاصی دریافت ‌می‌شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان کرمان گفت: امسال در آموزش وپرورش ورودی نخواهیم داشت، ولی بازنشستگی‌ها طبق روال انجام می‌شود.
اجرای شتاب زده پایه ششم
وی با اشاره به اجرای شتاب زده نظام آموزشی، بیان کرد: افزوده شدن پایه ششم ابتدایی بدون در نظر گرفتن تعداد معلمان مورد نیاز انجام شد که باید در ادامه تمام تغییرات این نظام آموزشی هدفمند باشد.
اسلامی خاطرنشان کرد: در مدارس غیر دولتی بعضاً فضاها استاندارد نیست که سازمان نوسازی مدارس از این پس بر نحوه کار این مدارس نظارت می‌کند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی