×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
خبر خیلی خوش برای سربازان متاهل

همواره این سوال برایم مطرح بود که مسئولین محترم ستاد کل نیروهای مسلح با چه دیدگاه و تفکری تصمیمات سربازی را اتخاذ می کنند که تا این حد متغیر و بعضا برای جوانان غیر منطقی و غیر قابل هضم به نظر می رسد تا اینکه هفته پیش خبری منتشر شد با عنوان:

خبر خوش برای سربازان متاهل
در این خبر سردار کمالی توضیح داده اند که در صورتی که سربازی در حین خدمت همسرش باردار شده و فرزندش به دنیا بیایید به وی دو هفته مرخصی اجباری تشویقی اعطا شود!

در ضمن توضیح داده بودند که حدود ۱۰۵ هزار تومان نیز حقوق اضافه به سربازان متاهل دارای فرزند پرداخت می شود!

ناخودآگاه یاد دوران جنگ و رزمندگان افتادم که شاید برای دنیا آمدن فرزندشان به خانه میامدند و سپس در گریه و غم همسر و خانواده منزل را به قصد جبهه ترک می کردند.

گویا مسئولین محترم ستاد کل سعی زیادی در شبیه سازی آن دوران برای سربازان دارند و شاید تلاش می کنند بفهمانند آن رزمندگان چقدر سختی کشیده اند که تصور می کنند دو هفته مرخصی برای یک سرباز متاهل که تازه بچه دار شده است خبر خوش حساب می شود!

وقتی قانون به طور واضح وظیفه دولت را در قبال سرباز متاهل بیان کرده و دولت هم قادر به اجرای وظیفه اش نیست چرا آقایان با منت دو هفته مرخصی را به سرباز متاهلی که دارای فرزند شده را خبر خوش می دانند؟

در شرایط فعلی طبق قانون مصوب این وظیفه دولت است که یا زندگی سرباز متاهل دارای فرزند را با پرداخت حقوق مکفی تامین کند و یا فرد را معاف کند تا خود زندگیش را تامین کند.

نمی شود که قانون را به تفکر افراد مسئول تغییر داد و اجرا کرد وظیفه مسئولین چه نظامی و چه غیر نظامی اجرای نص صریح قانون است قانون گریزی اگر بد است برای همه بد است نه که سرباز غایب ۳۸ ساله به ۲۷ ماه خدمت فراخوانده شود اما بخش حقوق سربازان اجرا نشود و کسی هم تاوان ندهد.

برادران گرامی شما نه خبر خوش دارید و نه خواهید داشت شما وظیفه اجرای قانون را در مسند فعلی دارید و اگر قانون را درست اجرا نکنید هم آن دنیا و هم این دنیا نزد خداوند و افکار مردم مسئول و پاسخگو باید باشید.

قانون حکم بین شما و مردم است نه تصمیمات شما بر مبنای شرایط و یا صلاحدید اگر قانون مشکلی دارید در اصلاح آن هم که استاد هستید بند مربوط به تامین زندگی سربازان متاهل را حذف کنید بعد خبر خوش بدهید.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی