×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
خودنمایی زنان چادری !+تصاویر

به گزارش نودژنیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، هدف اصلی از تشریع حجاب، احتجاب است. احتجاب یعنی پوشیده شدن، برخی با وجود رعایت حجاب از نگاه و گفت وگو با نامحرم خود را اشباع و سیر می کنند و با حفظ حجاب از لذت بردن نامحرم جلوگیری نمی کنند در حقیقت حجاب را سپری قرار می دهند تا به لذت های نامشروع نفسانی خود برسند، آنها اندام و موی خود را به نامحرم نشان نمی دهند، اما صدا و کلام و محبت سرشار خود را ساعت ها در اختیار نامحرم قرار می دهند، این گروه با حجاب هایِ بی تقوا هستند که حجاب برای آنان یک عادت بی خاصیت و یک بار فرهنگی و اجتماعی است .

این دست از افراد، حجاب را برای استفاده از مزیت هایش، دوست دارند تا به عنوان دختری با حجاب مورد توجه یا خواستگاری قرار گیرند و مورد نقد و انتقاد جامعه و افراد مذهبی و معتقد قرار نگیرند، این افراد حجاب را برای جلب اعتماد خانواده به سر می کنند تا به خاطر چادر داشتن به آنان اجازه حضور در مجامع خاصی داده شود؛ در حقیقت آنان آزادی در روابط را مدیون حجاب خود هستند  و به برکت حجاب از خانواده یا شوهر خود اجازه بیرون رفتن و تعاملات اجتماعی را می گیرند؛ اما به اعتبار حجاب خود خیانت کرده و کمال لذت را از ارتباط کلامی و مصاحبت و نگاه کردن و نگاه شدن می بَرند و گاهی این خیانت به نهایت رسیده و به کشیده شدن ورطه حرام و دریده شدن همین حجاب ظاهری می انجامد.

چنین حجابی که نتواند روابط بین دو نامحرم را کنترل کند و جلوی لذت جویی حرام را بگیرد خاصیت پرورش دهندگی، تکامل و ایمان حجاب را نخواهد داشت، وقتی بحث سوء استفاده از حجاب مطرح می شود شاید در نگاه اول فکرها به افرادی منحرف شود که باحجاب هستند اما روابط نامشروع دارند اما غیر آنها کسانی هستند که با پایمال کردن حرمت حجاب و فرهنگ و آینده فرهنگ حجاب، به این مقوله حجاب و عفاف ضربه می زنند .

این گروه از افراد اعتماد اجتماعی و تاریخی به زنان محجبه را نیز با سوء استفاده های نرم و نامحسوس  از حجاب خدشه دار می کنند.

                                              

اگر تا چند سال قبل پسر جوانی به خاطر داشتن چادر و حجاب به دختر و تقوای او اعتماد می کرد و با او ازدواج می کرد دیگر در آینده حجاب به تنهایی دلیل اعتماد نخواهد بود، چون حجاب به تنهایی نشان از تقوای درونی زن نیست. این موج بی تقوایی و سوء استفاده از حجاب می تواند در آینده حجاب و حتی دین را با چالش جدی فرهنگی مواجه سازد و حتی جوانان مذهبی به ازدواج با سایر دختران که پوششی صادقانه و بدور از ریا دارند ، روی بیاورند.

پس هدف از حجاب، احتجاب و پوشاندن خود از هر گونه ارتباط ناسالم و لذت جویی حرام و نفسانی است و اگر این کار صورت نگیرد از حجاب سوء استفاده شده است.

                                               

 در جامعه ما برخی مانند دو زیستان در تیررس چشم خانواده و اهل محل با حجاب هستند اما در محیط کار و ناشناس بدون چادر و پوشش کامل است ، این نوع حرکات به خاطر تضاد بین فشار فرهنگی مذهبی و گرایش خانواده و گرایش متفاوت زن و دختر امروزی است، دوست دارد بدون حجاب باشد اما خانواده و آشنایان از او نمی پذیرند لذا به دو زیستی پوششی روی می آورد این رفتار را می توان ” نفاق پوششی” نام نهاد. بررسی دلایل چنین رفتارهای دوگانه و متضاد فرصتی جداگانه را می طلبد که حتما صاحب نظران به جای خود به بررسی آن پرداخته اند .

به نوعی دیگر می توان گفت که این دست رفتارها مختص جامعه ایران است که در حال گذر فرهنگی از حجاب و فرهنگ دینی و سنتی به گسیختگی و تشتت فرهنگی و غرب گرایی مدرن می باشد و در جوامع دیگر این رفتارهای متضاد دیده نمی شود. در جوامع دیگر موج گرایش به حجاب، موج غالب و به روز جامعه می باشد اما در ایران برعکس این جریان در حال وقوع می باشد که تحلیل آن چشم پوشی می کنیم.

انتهای پیام/

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی