×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آبان - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
داستان: سنجد کوچولو و سفره هفت سین

جوانه یک پارچه زیبا روی میز انداخته بود، او می خواست خودش سفره ی هفت سین را بچیند تا وقتی مادرش از خرید برمی گردد، آن را ببیند و خوشحال شود.
جوانه تنگ ماهی و سبزه ها را وسط سفره گذاشته بود، دور آن ها هم سکه و سیر و سماق و سمنو چیده بود. تخم مرغ هایی را هم که رنگ کرده بود، کنار آن ها گذاشت. قوری یک سیب قرمز از یخچال برداشت، داخل شکمش گذاشت و به کنار سفره آمد، به جوانه گفت: «زودتر سیب را بردار که خیلی سنگینه!». جوانه سیب را توی بشقاب گذاشت و سر سفره آورد. قاشق کوچولو از توی کابینت دادزد: «جوانه! جوانه! بیا اینجا!». جوانه در کابینت را باز کرد و گفت:« چی شده؟ چرا داد می زنی؟».
قاشق گفت: « ببین، سنجد کوچولو پشت لیوان قایم شده، نمی خواد بیاد سر سفره!». لیوان رفت کنار، جوانه به سنجد نگاه کرد و گفت: «سلام سنجد کوچولو، میشه بگی چرا نمی آی؟ همه ی ما منتظرتیم!».
– برای اینکه من از دستت خیلی ناراحتم!
-برای چی؟
– تو ما رو فراموش کردی، وقتی سال قبل سفره هفت سین را جمع کردی من و دوست هایم را توی پاکت کردی و گذاشتیمون کنار!
جوانه با تعجب پرسید: «خوب مگه باید چکار می کردم؟»
سنجد کوچولو گفت:« ما هم یک میوه هستیم و مثل همه ی خوراکی های دیگه دوست داریم ما را بخورند! حالا با بقیه ی دوستام می خواهیم بریم یه خونه ی دیگه. جایی که کسی پیدا بشه و ما رو بخوره». جوانه گفت: «لطفا امسال هم بیایید سر سفره ی ما بشینید، وقتی عید تموم شد، قول می دم خودم همه تون رو بخورم».
سنجد با خوشحالی گفت:وای! چه خوب…»
جوانه یک بشقاب کوچک آورد، جلوی سنجد گرفت و گفت:« خوب سنجدهای خوشمزه! بیایید بریم سر سفره هفت سین!». سنجد کوچولو و دوستانش همگی پریدند توی بشقاب. جوانه بشقاب را روی سفره گذاشت. همه ی وسائل آشپزخانه شروع کردند به بالا و پایین پریدند و گفتند:« آخ جون! سفره ی هفت سینمون کامل شد!».
.
.
.
زهرا عبدی

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی