×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۶ مهر - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
دولت ونرگس نجفی مدیر امور بانک سازمان هدفمندسازی یارانه‌هاچه نظری دارند

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به نمایندگی از دولت ، زمان ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی را از ۲۰ تا آخر فرودین ۹۳ اعلام کرد.

ثبت نام از سرپرستان متقاضی و نیازمند یارانه نقدی در سال ۹۳ به طور همزمان از ۲۰ فروردین ماه جاری در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز می‌شود.

براساس برنامه اعلام شده، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز ۲۰ فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری‌ها و دفاتر پستی و فناوری اطلاعات روستایی انجام می‌شود.

همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت نام یعنی ۲۱ فروردین ماه جاری اقدام به نام نویسی در سایت رفاهی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز ۲۲ فروردین، عدد «سه» در روز ۲۳ فروردین، عدد «چهار» در روز ۲۴ فروردین، عدد «پنج» در روز ۲۵ فروردین، عدد «شش» در روز ۲۶ فروردین، عدد «هفت» در روز ۲۷ فروردین، عدد «هشت» در روز ۲۸ فروردین و در نهایت عدد «۹» در روز ۲۹ فروردین ماه جاری انجام خواهد شد.

همچنین روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه جاری به ثبت نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که در طی ۱۰ روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده‌اند.

این سازمان یادآور می شود ثبت نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکانپذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداریها، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.
 

پهنای باند فراهم است اما دولت درخواستی نداده

معاون وزیر ارتباطات گفت: کمبود پهنای باند و ظرفیت پایین سرورها می‌تواند چالش‌های ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از طریق اینترنت باشد اما ما قادریم پهنای باند مورد نیاز واحد متولی اجرا را از ظرفیت ۱۰گیگی خود تأمین کنیم.

محمود خسروی مدیرعامل زیرساخت در عین حال   درباره مشکلات احتمالی که در زمینه هجوم کاربران برای ثبت‌نام، احتمال کمبود پهنای باند و در نتیجه قطع دسترسی‌ها به سایت در نظر گرفته شده اظهار کرد: ما در زیرساخت مشکلی نداریم و در زمینه پهنای باند باید دید که واحد متولی اجرا، پهنای باند مناسب و مورد نیاز را دریافت کرده است یا خیر.

وی افزود: اگر میزان پهنای باند تخصیص داده شده مناسب باشد قطعاً با مشکلی در افت سرویس‌دهی مواجه نخواهیم بود اما اگر این میزان کم باشد احتمال دارد که شاهد بروز اختلالاتی در عملکرد وب‌سایت در نظر گرفته شده باشیم.

مدیرعامل زیرساخت در پاسخ به این سؤال “شما چه راهکارهایی را برای مواجه شدن با اختلالات مقطعی در نظر گرفته‌اید و آیا امکان تخصیص پهنای باند بیشتر را به سایت در نظر گرفته شده دارید؟” گفت: هم‌اکنون ۱۰ گیگابیت از پهنای باندی که به ظرفیت ارتباطات کشور افزوده شد، آزاد است و می‌توانیم آن را در اختیار واحد اجراکننده این طرح قرار دهیم.

او افزود: تاکنون درخواستی در این زمینه نداشته‌ایم.

وی در ارتباط با سایر مشکلات احتمالی پیشِ‌روی اجرای این طرح سراسری در کشور نیز عنوان کرد: سرورهایی که برای ارائه خدمات به کاربران در نظر گرفته شده باید بتوانند سرویس‌های خود را در ترافیک پیش‌بینی شده ارائه کنند و به‌عبارتی جوابگوی تقاضاها باشند، در غیر این صورت (وجود سرورهایی با ظرفیت پایین) برخی درخواست‌ها به جواب نخواهد رسید.

ثبت نام اول راه است

نکته اصلی  ان است که ثبت نام اول راه است طبق گفته خانم نرگس نجفی مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها درباره اینکه سازمان چقدر دقت دارد تا دهک های درامدی بالا یارانه نگیرند گفت این سازمان برای توزیع عادلانه یارانه نقدی به ۲۴ بانک اطلاعاتی استناد می کند تا حداقل خطا رخ دهد.

این بدان معناست که این سازمان باید اطلاعات ۲۴ میلیون  خانوار را بررسی کند.این اتفاق با توجه به ۲۴ مرکز اطلاعاتی خود نیازمتد نرم افزار های با ظرفیت بالا است.

 

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد : شهروندان در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اگر اعتراضی داشته باشند ، می توانند برای تجدیدنظر ، اعتراض خود را ثبت کنند.

 خانم نرگس نجفی مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت : این اعتراض در کمسیون ماده ده ، بررسی و بر اساس مدارک مثبته ، رای داده می شود.

وی افزود : به دلیل مسایل اجتماعی که وجود دارد کمیسیون ماده ۱۰ در نظر گرفته شده که کارش رسیدگی به اعتراض هاست.

وی در باره اضافه کاری هم گفت : چون میانگین درآمد مد نظر است ، خیلی اهمیت ندارد و تلاش می شود با نهایت دقت انجام دهیم.

نجفی اظهار داشت : دولت تلاش می کند که کمترین آسیب متوجه مردم و اقتصاد شود و در اسفند هم از منابع درامدهای هدفمندی یارانه ها ۱۸۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت پرداخت شد تا صرف بهبود خدمات درمانی شود.

بانکها و بانک مرکزی

اگر چه در فرایند ثبت نام و تایید شبکه بانکی خیلی نقشی ندارد اما از ازنجا که اساس محاسبه درآمد مبتنی بر گردش مالی در بانکها است لذا به نظر می رسد بانکها بیش از دیگر بانکهای اطلاعاتی در گیر بحث شناحت افراد دریافت کننده یارانه باشند.

بانک مرکزی و تراکنش های واریز

نکته اساسی آن است که به هر حال فرایند ثبت نام اگر چه با مشکلات اما در نهایت بعد از حداکثر یک ماه به پایان می رسد اما این بانک مرکزی است که به عنوان حزانه دولت باید هر ماه واریز یارانه ها را انجام دهد از طریق سانه های ملی نیز این یارانه ها برداشت یا از طریق کانالهای خرید تبدیل به کالا شود. چنین مسئولیتی در حالی بر دوش بانک مرکزی و نهادهای شتاب و شاپرک است که تحربه نشان داده دو تا سه روز بعد از واریز یارانه ها سامانه های مرتبط با وجود افزایش ظرفیت ها  دچار کندی می شوند.در نتیجه اکنون در فاز دوم بانک مرکزی در خصوص بهینه کردنمدیریت واریز، برداشت و انتقال مبالغ یارانه با عزم و طرح جدی تری وارد شود تا بتواند این فریند را با حداقل ریسک به انجام رساند. مسئولان بانک مرکزی رکور ۶۹میلیونتراکنش روی شتاب در یک روز را اعلام کرده اند. این تعداد تراکنش در زمان های پیک قطعا با ریسک همراه است لذا یافتن مسیرهایی که این ریسک را کاهش دهد ضروری است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی