×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
زندگی نامه معین ا لدین ظهیری نودژی

ازکنارمزارشهدارد میشم همیشه احساسی شرم بامن است .وقتی به قاب عکس خاک گرفته شان که نگاه میکنی شرمندگیت بیشترمی شود.میانگین سنشان ۱۴-۱۵سال بیشترنمیشود.اماچقدربزرگند.بزرگ که بزرگیشان رایارای نوشتن نیست.مزارشهدای این جا برای من دارای شرافت وقداست خاصی است خوش به حال خاک های این منطقه که شرفشان را ازشهدا وام گرفته اند.وقتی به اینجامیرسی چقدراحساس تحول ومعنویت پیدامیکنی.
آن روزبرای من انگارهمین دیروزبود..داشتم باتایربازی میکردم.مادرم شاخ وبرگهای بریده کهورراجمع میکردبدهدکهره ها.اوازروی حیاط گلی خودش رابه این طرف رساندوبامادرم خداحافظی کردورفت.بعدازآن هیچ وقت ندیدمش.تاروزی که خبرآوردند” معین الدین شهیدشده”

معین ا لدین ظهیری فرزندحاج اسماعیل درتاریخ ۱۶/۶۱۳۴۸درروستای نودژمرکزی درخانواده ای مذهبی بدنیاآمد.تاسال دوم راهنمایی درس خواندوبدنبال تجاوزعراق به میهن بعنوان بسیجی درجبهه حضوریافت وسرانجام درتاریخ بیست ویکم اسفندهزاروسیصدوشصت وسه درعملیات بدربه درجه ی رفیع شهادت نایل آمدوپیکرمطهرش درمنطقه جاماند.مزاریادبودش درگلزارشهدای نودژ واقع است.این شهیدبزرگواردرست ۱۰روزقبل ازشهادت وصیت نامه خودرانوشته اندکه بشرح زیراست:بنام خدا و بیاد خدا و بسوی خدا و برای خدا ” الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله اولئک هم الفائزون ” آنهایی که ایمان آوردند و هجرت کردند و جهاد کردند در راه خدا با اموالشان و جانهایشان نزد خدا بالاترین درجه را دارند و ایشان از رستگاران هستند.پیش از آنکه شروع به وصیت نامه کنم: خدایا خدایا تو را به حق مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.شهادت زندگی و حیات است. شهادت راه رسیدن به خداست شهادت در مقام اولیاءالله قرارگرفته است. شهادت شیوه راه حسین است شهادت راه ائمه معصومین است شهادت راه شیعه است آن شیعه ای که امام اولش و رهبرش در محراب عبادت شهید می شود و محراب را که محل حرب است. محل جنگ است و به سنگر تبدیل می کند. سنگری محکم و شکست ناپذیر و مسلما فناناپذیر، سنگری جاودانه که تا بهنگام ظهور هم پاینده است. آنگاه که بسوی جبهه روان شدم دل از همه چیز برداشتم وآن چیزی که خدا به من داده بود در طبق اخلاص گذارده و تقدیمش کردم. شاید مرحمت کند و آن را باز ستاند ما می دانیم روزی باید بمیریم سپس چرا به بهترین شیوه نمیری که شهادت بهترین شیوه است. زیرا امامان معصوم با این راه را برای مردن انتخاب کردند امید رسیدن به کربلا را دارم ولی اگر نرسیدم و در این راه شهید شدم مادر از تو می خواهم که برایم گریه نکنی چونکه علی اکبر امام حسین (ع) براه اسلام رفته است و من که حتی ارزش یک شاخه موی علی اکبر ندارم ولی مادر از تو خواهش دارم اگر خدا هدیه ام را که جانم می باشد قبول کرد و شهید شدم پس از شهادت تا یک ماه پرچم سبزی در خانه بزن و بهنگام دفنم بر کفنم بنویسید:الله اکبر الله اکبر الله اکبر – لا اله الا الله – لا اله الا الله و این شعر را در قابی نوشته بر بالای سر قبرم قراردهید.
خوشاآنانکه ازپیمانه حق شراب عشق نوشیدندورفتند
خوشاآنانکه ازشوق فراوان حریم دوست بوسیدندورفتند
خوشاآناکه پادروادی حق نهادندونلغزیدندورفتند
خوشاآناکه درراه عدالت به خون خویش غلطیدندورفتند
خوشاآنانکه باغربت دراین راه بساط خویش برچیدندورفتند.

(( قبل از عملیات بدر مورخه ۶۳/۱۲/۶ والسلام – پایان وصیت نامه معین الدین ظهیری))

منتشرشده درشماره ۶۳۱نشریه رودبارزمین

نویسنده :توسط مهدى حیدری

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی