×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آبان - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
شوراى نگهبان یکى از ارکان اصیل نظام اسلامى است

نودژنیوز:حجت الاسلام والمسلمین رضا احمدی نیک امام جمعه آسمینون (نودژ) در خطبه های نماز جمعه (۲۱تیرماه ۱۳۹۸) گفت:شوراى نگهبان یکى از ارکان اصیل نظام اسلامى است/ شیخ زکزاکى؛ نماد روحانیت مبارز و خستگى ناپذیر جهان اسلام است.
حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک با اشاره به ۲۶تیر سالروز آغاز به کار اولین دوره نهاد ارزشمند و انقلابى شوراى نگهبان افزود شورای نگهبان، شورایى که فرمان تأسیس آن از سوى حضرت امام خمینى(ره) آن حکیم خوش ضمیر انقلاب صادر شد و با گذشت ۳۹ سال از فعالیت بى وقفه و دلسوزانه آن، شاهد برکات بى شمار آن به ویژه در مراحل و دوره هاى حساس انقلاب بوده ایم. شوراى نگهبان یکى از ارکان اصیل نظام اسلامى و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین در جمهورى اسلامى و حافظ قانون اساسى است که بارها در معرض هجمه تبلیغاتى بدخواهان جمهورى اسلامى قرار گرفته است. حملات به شوراى نگهبان گاه از سوى دشمنانى است که با اسلامیت نظام مخالفت دارند و سعى دارند که این نهاد مؤثر نظام را تضعیف کنند تا از این طریق راه ورود احکام و قوانین غیر اسلامى در کشور باز شود و گاه از سوى کسانى است که به هر دلیل مورد تأیید شوراى نگهبان براى ورود به انتخاباتها قرار نگرفته اند. این افراد نیز گاه دست به تبلیغات سازمان یافته علیه شوراى نگهبان مى زنند.
رضا احمدی نیک در این خصوص بیان داشت از تعابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامى در مورد شوراى نگهبان این است که ایشان شوراى نگهبان را «مانع ورود ناخالص به ارکان نظام» معرفى مى نمایند.توصیفى که هم مشخص کننده کارکرد اصلى این شوراست و هم تعیین کننده علت اصلى دشمنى ها با این نهاد مقدس است.
احمدی نیک اظهار داشت نکته مهم دیگر در خصوص گام دوم ایران در برابر بدعهدى اروپاست که با پایان مهلت ۶۰ روزه ایران به اروپا گام دوم کاهش تعهدات برجامى ایران با افزایش سطح غنى سازى برداشته شد. غربى ها با جار و جنجال سعى دارند ایران را از این مسیر دور کرده و مانع کاهش تعهداتش شوند. اتلاف وقت و سرگرم کردن ایران به مذاکرات بى نتیجه، یکى از اصلى ترین تاکتیک هاى آنان است البته در شرایط کنونى، بهترین راهبرد براى جمهورى اسلامى ایران این است که با قاطعیت و سرعت بیشترى گام هاى بعدى خود را برداشته و به اروپایى ها فهمانده شود که تنها راه بازگشت ایران، عمل آنها به تعهدات شان است.
خطیب جمعه نودژ با اشاره به قیام خونین مسجد گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب و روز عفاف و حجاب اظهار داشت حجابی که حافظ ارزش های انسان است مورد نظر و دستور دین مبین اسلام است و این حجاب به معنای متداول که اسمش حجاب اسلامی است با آزادی مخالفتی ندارد بلکه اسلام با آنچه که خلاف عفت است مخالفت دارد لذاحجاب تکریم آن کسی است که در حجاب است .
امام جمعه نودژگفت شیخ زکزاکى؛ نماد روحانیت مبارز و خستگى ناپذیر جهان اسلام است. درسال ۱۳۹۴ مقارن با ایام شهادت حضرت امام رضا(ع) نیروهاى نظامى و امنیتى نیجریه با گرفتن دستور از اربابان آمریکایى، انگلیسى و صهیونیستى خود به مردمى که داشتند براى مراسم عزادارى آماده مى شدند، حمله کرده و صدها نفر از آنان را شهید، زخمى و اسیر کردند. سپس ارتش نیجریه وحشیانه به خانه شیخ زکزاکى حمله برده و منزل ایشان را به آتش کشیدند و نیروهاى وحشى یورش برنده به منزل این روحانى بزرگ، سه پسر شیخ را جلوى چشم ایشان و اعضاى خانواده به شکل فجیعى به شهادت رساندند. با این حساب شیخ مقاومت جهان اسلام در کنار سه شهیدى که قبلا تقدیم کرده بود، ابوالشهیدى با تقدیم شش شهید، شاخص روحانیان جهان اسلام شد.
رضا احمدی نیک افزود امروز همه ما در مرحله اول از سازمان کنفرانس اسلامی و دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم به این مسئله مهم ورود کند و در مرحله دوم از مجامع بین المللى درخواست می کنیم براى اعمال فشار به حکومت نیجریه جهت انتقال ایشان به بیمارستان اقدام کنند و در مرحله سوم همه ما برای سلامتی ایشان دعا می کنیم.
احمدی نیک با اشاره به ۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت هر دو نهاد از نهادهای مهم کشور هستند و ضمن تقدیر از زحمات این عزیزان ،انتظار است به جامعه هدف خود خدمات بیشتری ارائه دهند.
وی اهمیت صیانت،حفاظت و حراست از اراضی کشاورزی را مسئله بسیار مهمی خواند وگفت مسئولان مربوطه هم در خصوص آگاهی بخش جامعه و هم در جلوگیری از دست اندازی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی توجه ویژه ای داشته باشند.

 

گزارش تصویری:

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی