×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ مرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
فریادهای خاموش و دردناک یک مصیبت تکراری و تمام ناشدنی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نودژ نیوز:حکایت فریادهای خاموش و دردناک یک مصیبت تکراری و تمام ناشدنی است و بعد از مرگ دخترکان بیگناه قلعه گنجی در اثر نیش عقرب و هیاهوی دفیاعیه ها ،تکذیبیه ها ،توجیهات و مقصر قلمداد کردن خانواده این طفلان معصوم!اینبار نوبت به دانش آموزانی رسیده که صبح روز ۲۸ مهرماه با کیف و کتاب رفتند وبا چهره ای خون آلود بر دستان هم روستائیانشان تشییع و در قبرستان روستا کنار این تپه خاموش،بیصدا در دل خروارها خاک آرمیدند.

پیشداوریهای علت مرگ سه دانش آموز قلعه گنجی به سرعت برق و باد روی خروجی یکی از خبرگزاریها قرار گرفت و علت این حادثه دلخراش عدم توانایی راننده در کنترل سرعت و واژگونی خودرو اعلام شده است.

ضمن احترام به علت این حادثه مرگبار از طرف مرکز فرماندهی و کنترل پلیس کرمان، که اعلام کرده ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۲۸ مهرماه یکی از اهالی روستای آزادشهر شهرستان قلعه گنج با پلیس تماس گرفته و یک مورد تصادف منجر به فوت را گزارش کرد.
در ادامه این خبر آمده است،بر اثر این حادثه، «یونس چلیپا» فرزند محمد ۱۵ ساله ، «علیرضا چلیپا» فرزند رضا ۱۶ ساله حین انتقال و «دانیال غلامی» فرزند اسحاق ۱۵ ساله در بیمارستان جان باختند .
آمدو رفت دانش آموزان این روستا به مدرسه روزانه با همین شیوه ادامه دارد و خبری از سرویس مدرسه نبوده زیرا خانواده های بی بضاعت توان تامین و پرداخت هزینه سرویس ایاب و ذهاب را ندارند و مجبورا” باید با استفاده از هر گونه وسیله نقلیه غیر ایمن سر کلاس درس حاضر بشوند.
آیا ماجرا به همین جام ختم می شود و چرایی بی پاسخ علت مرگ دانش آموزان بی گناه با یک مصاحبه و بیان علت حادثه حل خواهد شد
ولی بررسی ها چند روزه خبرنگار ما جهت دستیابی به اطلاعات کاملتر و کارشناسی در خصوص علت این حادثه فراتر از واژگونی خودرو در اثر عدم توانایی راننده است.
صبح دوم آبانماه در چهارمین روز از مرگ سه فرزند خطه جنوب کرمان خبرنگار ما با حضور در روستای محلی زندگی آنها و گفتگو با شاهدان عینی و خانواده هایشان به نتایجی دست پیدا کرد که در صورت صلاحدید منتشر خواهند شد.

 

ما نیز به اظهار نظرهای تلفنی چند روزه بسنده نکردیم و پای درد دل کسانی نشستیم که زانوی غم و همدردی با خانواده قربانیان این حادثه در بغل گرفته اند.
بر اساس اظهارات روستائیان و شاهدان عینی تعقیب و گریز و طی کردن مسافت چند کیلومتری خودروی پیکان وانت حامل ۸ دانش آموز روستای گنج آباد یک و دو از توابع دهستان سرخ قلعه شهرستان قلعه گنج حکایت از این دارد بی تدبیری متخلفین از جمله راننده و طرف مقابل موجب رقم خوردن این حادثه دلخراش شده است.
پلیس وظیفه اش جلوگیری از هرج و مرج و بی قانونی است ولی اعمال قانون با این شیوه که تلفات جانی به همراه داشته باشد کمی قابل تامل است راننده متخلف هم به نوبه خود در مرگ سه دانش آموز بیگناه مقصر است و باید در چارچوب قانون مجازات شود از طرفی قصد دفاع و یا متهم کردن فرد و یا نهادی را نداریم ولی وظیفه اخلاقی،رسانه ای و انسانی همه ایجاب می کند برای دفاع از خون به ناحق ریخته شده ی فرزندانمان در محرومترین نقطه کشور جمهوری اسلامی تا حصول نتیجه پیگیر باشیم
داغدار شدن جامعه دانش آموزی و فرهنگیان استان کرمان و جنوب به همراه زخمی شدن سه دانش آموز دیگر از ناحیه پا،گردن و سر به این راحتی قابل هضم برای افکار عمومی نمی باشد
باید واقعیات جامعه و علت هر گونه حادثه بدون ملاحظه کاری برای مردم بیان شود زیرا که مردم نامحرم به هیچ چیز نیستند و از این بابت دلهراه نداشته باشیم که خوراک رسانه ای برای بیگانه درست می شود زیر سرپوش گذاشتن ها خودبه خود قصه یک کلاغ و چهل کلاغ را در پی خواهد داشت.
تشویش اذهان عمومی هم تعریف خاص خودش را دارد زیرا عزیزی توصیه به این امر می کرد مواظب باشید تشویش اذعان عمومی نکنید ما هم توصیه می کنیم لطفا” دل نگران این طرف قصه نباشید شما به حوزه کاری خود بپردازید خروجی بهتری بر جای می گذارد تا دلسوزی برای آینده انتشار یک خبر.
و اما روی سخن ما در این نوشتار به فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج است زیرا که به نظر می رسد از قدرت انتقادپذیری بالایی برخوردار است و از دریافت و انتشار توضیحات مسئولان دل نازک صرفنظر می شود ،جناب فرماندار ! با عرض معذرت چه کسی است که نداند جنوبی ها به خصوص عمده مردم بندرعباس و… که قلع گنج هم از آن مستثنی نیست به لحاظ شرایط آب وهوایی و شرجی بودن هوا و نبود اتوبوس و وسلیه ایاب و ذهاب ایمن ترجیح می دهند بالای ماشین های وانت سوار شوند ومتاسفانه این جز فرهنگشان شده !وانگهی مگر حضرت عالی به عنوان رئیس شورای آموزش وپرورش و نماینده عالی دولت تدبیر وامیدنبودید ؟ پس این بی تدبیری که فرمودیدباعث مرگ سه دانش آموز بی گناه شده متهم ردیف اول به نظر شما چه کسی است؟ چرا در جلسه ساماندهی سرویس های مدارس این نکته را در نظر نگرفتید که دانش آموزان بی بضاعتی که بدون صبحانه راهی مدرسه می شوند . و توانایی پرداخت ماهیانه ۱۰ هزارتومان را برای تهیه سرویس ایمن ندارند چه باید بکنند ! چرا آمار دانش آموزانی که با وسلیه نقلیه غیر ایمن تردد می کنند جمع بندی و اعلام نکردید درست است این وانت طرف قرار داد نبوده ولی هیچ می دانید دانش آموزانی هستند با گذشت یکماه از سال تحصیلی همچنان با وانت پیکان مسافت بین مدرسه و روستا را طی می کنند چرا مدیران مدارس را ملزم نکردیدجلو گیری کنند از سوار شدن بچه ها بر مرکبی که مختص حمل بار است نه انسان ! تا امروز با توجیهات دلخراش تر از حادثه بعضا” مجبور نباشند پیش دستی کرده ودنبال متهم بگردند تا این بی تدبیری را به گردنش بیندازند !!! شهامت داشته حداقل در این بی تدبیری که باعث مرگ سه دانش آموز بی گناه شد ه همه مقصرین در پیشگاه خداوند از خانواده های این بچه های معصوم معذرت بخواهند شاید این طور وجدان همه راحت تر شود.

جناب فرماندار حادثه خبر نمی دهد تدبیری بیندیشید که شاهد بروز چنین حوادث دلخراشی برای دانش آموزان نباشیم و اگر خدای ناکرده ۸ سرنشین این وانت پیکان جان می باختند چه پاسخی داشتید و همگان نیک می دانند حضور مسئولان بعد از رخ دادن حادثه در بین خانواده های داغدار مرهمی کوتاه است ولی ایکاش قبل ازبروز هر حادثه ای برای بررسی این موضوع که چه تعداد دانش آموز با وانت پیکان تردد می کنند از مدارس بازدید می شد و یا در ساعت تعطیلی مدارس مسیر را ارزیابی می می کردند که دانش آموزان با چه وسیله نقیله ای ایاب و ذهاب می کنند.
مرگ این سه دانش آموز سخت است زیرا که تابستان خرماپزان خودشان با کارکردن در ساخت مسجد و خرماچینی هزینه خرید کیف و لباس مدرسه را تهیه کرده اند این دردانه ها زحمتکش و رنج کشیده از بین ما رفتند ولی آخرین نفس هایشان را به دیگر دانش آموزانی هدیه کردند که به امید آمدن پیکان وانت ها کنار جاده ساعت ها در شرایط بد آب و هوایی منتظر می مانند
و اما خواسته های و تذکرات امام جمعه قلعه گنج از پلیس راهور
امام جمعه قلعه گنج با ابراز تاسف از مرگ سه دانش آموز قلعه گنجی برخورد جدی با متخلفین را از پلیس راهور خواستار شد.
حجت الا

پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی