×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

نودژنیوز :و امروز اینجا شهر نودژ میزبان ۳شهید گمنام است ما امروز میزبان هستیم و شهدا مهمان می خواهیم شهیدانی را از غربت نجات دهیم.انتظاری جز میزبانی و مهمانداری نداریم، انتظار دیدن شهدای گمنام و خاکی وغریب را داریم .شهید گمنام یعنی شهیدی که می توانست عقب بماند اما نیامد….

سلام بر آنهایی که رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند !گفتند شهید گمنامه ، پلاک هم نداشت ، اصلا هیچ نشونه ای نداشت ؛ امیدوار بودم روی زیرپیرهنیش اسمش رو نوشته باشه …
نوشته بود : “اگر برای خداست ، بگذار گمنام بمانم”

خالصانه آمده‌ایم تا زیارتتان کنیم و با دل‌های خسته اما امیدوار، خدا را در این مکان اهورایی با بغض‌های شکسته فرا بخوانیم و بگوییم که شهدا! ما شما را فراموش نکرده‌ایم… اصلاً مگر حماسه، شهادت، خیبر، بدر و الفجر یک و … فراموش شدنی هستند؟

نه، ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید. آمده‌ایم تا بگوییم هان ای عاشوراییان! عاشورایی دیگر در پیش است. آمده ایم تا هوار بزنیم: های ای شهدا گمنام، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.

امروز شهر نودژ چشمهایشان به یک نقطه خیره شده است به جاده ایی که تا دقایقی دیگر انتظارها به پایان می رسد آری شهر نودژ از پیر و جوان از مرد و زن کودک و خردسال آماده ی استقبال هستند.

صدای بلندگوهای می آید

رسیده شهیدی دوباره
پس از بی نشانی و دوری
سوی مادری که همه عمر
نشسته به پای صبوری
پس از سالیانی که بوده
پی یک خبر از شهیدش
فقط استخوان و پلاکی
رسیده ز سرو رشیدش
سلام خدا، به این مادران، به چشمان بی سوی نمناک
سلام خدا، به آن عاشقان،شهیدان گمنام این خاک
ای عاشقان بی نشان، ای عاشقان بی نشان، زائرتان حضرت زهراست

مردم به تمام شوق به استقبال شهدا می روندهمه ی فضا را سکوت و چشم ها پر از اشک حاکم است .غریبی و گمنامی شهدا جای همه ی حرف ها رو پر کرده است .

یادواره شهدای گمنام  چهارشنبه شب  در مسجد جامع (مسجد امام زین العابدین (ع)) همراه با روایتگری دفاع مقدس برگزار می‌شود.

این مراسم نورانی با حضور خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران و عموم مردم همراه با سخنرانی «حجت‌الاسلام احمدی نیک» و مدیحه‌سرایی ذاکر اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.

در ادامه می خوانیم گزارش مراسم وداع با شهدای گمنام 

گزارش تصویری:

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی