×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
میزان عیدی سال ۹۲ با تعیین دستمزد مشخص شد

با اعلام رقم ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان به عنوان حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار، رقم حداقل عیدی ۹۷۴ هزار و ۲۵۰ تومان و حداکثر ۱ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۷۵ تومانی سال ۹۲ می‌شود.با مشخص شدن حداقل دستمزد ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومانی سال آینده میلیون ها کارگر و مشمول قانون کار، میزان عیدی سال آینده کارگران نیز معلوم شد. در بخش حداقل عیدی سال آینده، میزان دریافتی سال ۹۲ کارگران به نسبت سال جاری به میزان ۱۹۸ هزار و ۴۵۰ تومان بیشتر خواهد بود.

همچنین در بخش حداکثر و به عبارتی ۳ برابر حداقل دستمزد تعیین شده نیز، کارگران و مشمولان قانون کار ۲۹۲ هزار و ۲۷۵ تومان به نسبت حداکثر عیدی سال جاری دریافت می کنند. این ارقام به نسبت رشد ۲۵ درصدی حداقل دستمزد، افزایش خواهد یافت.

حداقل و حداکثر عیدی ۹۲

بنابراین کارگرانی که در سال جاری برابر با ۲ پایه حقوق ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومانی مصوب شورای عالی کار ۷۷۹ هزار و ۴۰۰ تومان عیدی پایان سال دریافت کرده اند در سال آینده به میزان ۹۷۴ هزار و ۲۵۰ تومان عیدی خواهند گرفت.

همچنین گروه هایی که به میزان ۳ برابر حداقل دستمزد ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومانی سال جاری، یعنی ۱ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۱۰۰ تومان عیدی دریافت کرده اند در سال آینده این رقم به ۱ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۷۵ تومان افزایش می یابد.

وضعیت عیدی سایر سطوح مزدی

بر اساس گزارش مهر، درباره سایر سطوح مزدی و افرادی که دارای پایه حقوق های به مراتب بالاتر از مصوبات شورای عالی کار هستند نیز می توانند به همان نسبت عیدی دریافت کنند به شرطی که میزان دریافت عیدی آنان از ۳ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال ۹۲ یعنی ۱ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۷۵ تومان بیشتر نشود.

به عبارتی، اگر فردی در سال آینده دارای پایه حقوق ۶۰۰ هزارتومانی خواهد بود نمی تواند طبق قانون ۳ برابر آن یعنی به میزان ۱ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان (بدون کسر مالیات) عیدی دریافت کند، اما رقم حداکثر ۱ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۷۵ تومان با نظر کارفرما می تواند به وی تعلق گیرد. البته اغلب کارفرمایان عیدی را به میزان همان ۲ برابر پایه حقوق در نظر می گیرند که در این صورت فردی با پایه حقوق ۶۰۰ هزارتومان در سال ۹۲، با محاسبه کسورات مالیات به میزان حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان دریافت خواهد کرد.

جدول ۱۳ ساله عیدی کارگران و مشمولان قانون کار

حداکثر عیدی(ریال)حداقل عیدی(ریال)حداقل مزد (ریال)سال
۱۷۰۳۷۰۰۱۱۳۵۸۰۰۵۶۷ هزار و ۹۰۰۱۳۸۰
۲۰۹۵۳۸۰۱۳۹۶۹۲۰۶۹۸ هزار و ۴۶۰۱۳۸۱
۲۵۶۰۱۴۰۱۷۰۶۷۶۰۸۵۳ هزار و ۳۸۰۱۳۸۲
۳۱۹۸۰۰۰۲۱۳۲۰۰۰۱ میلیون و ۶۶ هزار۱۳۸۳
۳۶۷۷۷۶۰۲۴۵۱۸۴۰۱ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۹۲۰۱۳۸۴
۴۵۰۰۰۰۰۳۰۰۰۰۰۰۱ میلیون و ۵۰۰ هزار۱۳۸۵
۵۴۹۰۰۰۰۳۶۶۰۰۰۰۱ میلیون و ۸۳۰ هزار۱۳۸۶
۶۵۸۸۰۰۰۴۳۹۲۰۰۰۲ میلیون و ۱۹۶ هزار۱۳۸۷
۷۹۰۵۶۰۰۵۲۷۰۴۰۰۲ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۲۰۰۱۳۸۸
۹۰۹۰۰۰۰۶۰۶۰۰۰۰۳ میلیون و ۳۰ هزار۱۳۸۹
۹۹۹۹۰۰۰۶۶۶۶۰۰۰۳ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۳۰۰۱۳۹۰
۱۱۶۹۱۰۰۰۷۷۹۴۰۰۰۳ میلیون و ۸۹۷ هزار۱۳۹۱
۱۴۶۱۳۷۵۰۹۷۴۲۵۰۰۴ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۲۵۰۱۳۹۲
 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی