×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آبان - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
نماد ایستادگى امروز محور مقاومت‌ است/باید به فکر مجلسی جوان،انقلابی ،کارآمد و شجاع باشیم.

نودژنیوز:حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک ضمن گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر افزودسوم خرداد ماه یادآور حماسه جاودانه آزادى خرمشهر و بیرون کردن متجاوزین رژیم بعث عراق از این شهر حماسه آفرین تا ایستادگى یک ملت در برابر سلطه گرانى است که با گفتمان مقاومت، به نتیجه رسید.
رضا احمدی نیک با اشاره به ۷خرداد روزقانون و آغاز هفته مجلس عنوان کرددر حالى مجلس دهم، سومین سال عمر خود را کم کم به پایان مى‌برد که کارنامه آن در حوزه‌هاى گوناگون، نشان مى‌دهد به‌طور کلى نمره درخشانى نمى‌توان به عملکرد آن داد. چراکه مجلس در بزنگاه‌ها و پرونده‌هاى مختلف و مهمى که این روزها جامعه و کشور درگیر آن است، مى‌توانست عملکرد بهتر و قابل دفاع‌ترى از خود بروز دهد.
احمدی نیک خاطر نشان کرد مرورى بر عملکرد مجلس دهم طى سه سال اخیر نشان مى‌دهد، نمایندگان نتوانسته‌اند این نهاد مهم و حیاتى را در جایگاه اصلى خود یعنى راس امور بنشانند. در حالى که کشور در جنگ اقتصادى به‌سر مى‌برد، انتظار این است که مجلس با تصویب قوانین بازدارنده، مانع افزایش قیمت‌هاى افسار گسیخته شده و مسیر سودجویى سود جویان را ببندد. سؤال این است که نمایندگان مجلس به‌عنوان وکیل ملت درکجاى این معادله قرار دارند؟پس لازم است به فکر مجلسی جوان و انقلابی ،کارآمد و شجاع باشیم.
خطیب جمعه نودژ در تبین رهنمودهاى مقام معظم رهبرى‌ بیان داشت  مواجهه هوشمندانه وحکیمانه رهبرمعظم انقلاب اسلامى (مدظله العالى) با جنگ همه‌جانبه دشمن در ماه‌هاى اخیر که به اعتراف دوست ودشمن، موقعیت نظام اسلامى را در عرصه جهانى ارتقاء داده وبا افزایش توان بازدارندگى نظام اسلامى، حربه‌هاى دشمن را یک به یک خنثى و آنان را درمواجهه با انقلاب اسلامى با بحران استراتژى مواجه ساخته است، ریشه در تعالیم اسلام ومدیریت منحصر به فرد معظم له در مواجهه با راهبردهاى دشمنان دارد.
امام جمعه نودژخاطرنشان کرد تثبیت و تحکیم اقتدار دفاعى، گسترش نفوذ منطقه‌اى ایران، حفظ انسجام و وحدت ملى در شرایط تشدید جنگ اقتصادى و روانى دشمن، خنثى‌سازى فتنه‌هاى داخلى، شکست راهبردهاى دشمنان در چند دهه اخیر که براى از بین بردن انقلاب اسلامى طراحى وبه اجرا در آمده بود، بخشى از دستاوردهاى هدایت‌هاى حکیمانه والهى رهبر معظم انقلاب است که از منطق استوار و محکمى که ریشه در مبانى و آموزه‌هاى دینى دارد، برخوردار است.برخى مبانى و شاخصه‌هاى منطق رهبرى در رویارویى با نقشه‌هاى دشمن عبارتند از؛توجه و تبعیت از منطق عقلانى نظام ،ایستادگى در برابر استکبار عدم اعتماد به دشمن ، نفى مذاکره با دشمن عنود ،اتخاذ راهبرد «مقاومت» به‌عنوان پرسودترین و کم‌هزینه‌ترین راهبرد ،توکل بر خدا و اعتماد به وعده الهى ، اعتماد به نفس ، باور به حقانیت و درستى مسیر انقلاب ، منطق ظلم ناپذیرى در مقابل دشمن و نگاه به داخل وتقویت مؤلفه‌هاى اقتدار ملى‌.
وی تاکید داشت آرایش جنگى دشمن در سه ضلعى اقتصاد، فضاى مجازى و اطلاعاتى و سیاسى بدین مفهوم است که دشمنان انقلاب اسلامى مى‌خواهند ملت مسلمان ایران را به‌خاطر اعتقاد و مقاومت، چنان تحت فشار اقتصادى و معیشتى قرار دهند که دست از حمایت نظام و انقلاب شان بردارند.بدون تردید ملت انقلابى ایران طى چهل سال گذشته، سختى‌هاى زیادى را تحمل کرده‌اند، اجازه نمى‌دهند دشمنان ملت پیروز جنگ اراده‌ها باشند. آنچه معادله نبرد اراده‌ها را به زیان شروع کنندگان آن معکوس مى‌سازد و پیروزى ملت ایران را تضمین مى‌کند، پیشتازى و نقش آفرینى گروهى از مردم انقلابى و جوانان مومن مى‌باشد که از آن‌ها به‌عنوان «هسته انقلابى» ذکر مى‌شود.
رضا احمدی نیک بیان داشت نکته دیگر در دیدار دانشجویان و پاسخ مقام معظم رهبری به سوال یک دانشجو در خصوص اینکه تصویب برجام را به رهبری نسبت می دهند تاکید کرد نامه ای که رهبری در خصوص برجام نوشتند و آن شروط را تعیین کردند که در صورت اجرای آن شروط از سوی طرفین به ویژه طرف مقابل برجام تصویب می شود ولی آیا آن شروط و خطوط قرمز رعایت شد؟نه متاسفانه و وظیفه رهبری دخالت در امور اجرایی نیست و رهبر معظم انقلاب صریح اعلام نمودند که آن طور که برجام عملی شد من اعتقادی به آن نداشتم و بارها به رئیس جمهور و وزیر خارجه تذکر دادیم.
احمدی نیک در خصوص صحبت های رئیس جمهور در جمع روحانیون که بیان داشته همانطور که در جنگ هشت ساله اختیارات ویژه ای از امام گرفته و جنگ را اداره کردیم امروز هم نیاز به چنین اختیاراتی داریم تا مشکلات را حل کنیم تاکید کرد البته که امروز رئیس جمهور اختیاراتی را که در جنگ تحمیلی را داشته در اختیار دارد و از طرف مقام معظم رهبری فرمانده جنگ اقتصادی است که علاوه بر اختیارات قانونی ،اختیارات ویژه ای در قالب شورای هماهنگی قوا نیز به او داده شده است .برخی از اختیارات رئیس جمهور می توان به رئیس شورای عالی امنیت ملی،رئیس شورای عالی اشتغال،رئیس شورای عالی اقتصاد،رئیس شورای عالی جوانان ،رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی،رئیس شورای عالی فضای مجازی،رئیس هیات امنای صندوق توسعه ملی و… اشاره کرد .حال سوال این است با این همه اختیارات بااین جو سازی ها دنبال چیست؟

گزارش تصویری:

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی