×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
همسرتان را از شبکه‎های اجتماعی پس بگیرد

شبکه های اجتماعی با تمام خوبی ها و بدی هایشان وارد زندگی ما شده و نمی توانیم حذف شان کنیم.

به گزارش خبرگزاری نودژ نیوز :به نقل از خبرزمان نزدیک به ۱۵ سال است که ازدواج کرده و در طول این سال ها مشکلات مختلفی را پشت سر گذاشته ایم. زمانی هر دو درس می خواندیم و شغل درست و حسابی نداشتیم، از آن روزها خیلی وقت است که می گذرد. حالا دو فرزند داریم و هر دوی مان شاغل هستیم و زندگی را کنار هم کم کم ساخته ایم.

 

این روزها مشکل خاصی بین ما وجود ندارد، اما هر دوی مان خیلی در زندگی شخصی مان غرق هستیم. همسرم وقتی به خانه می آید، خسته است و بقیه روزش را دراز می کشد و با تلفن همراهش در شبکه های اجتماعی که عضو است، می چرخد. این موضوع دیگر مرا کلافه کرده و هر وقت به او شکایت می کنم، ناراحت می شود و در جوابم می گوید او هم نیاز دارد کمی استراحت داشته باشد و چرا من این قدر خودخواه هستم که آزادی او را سلب می کنم؟ نمی دانم چگونه زندگی مان را از این سردی نجات دهم و او را از این شبکه ها به خانه بیاورم.

پاسخ مشاور :

شبکه های اجتماعی با تمام خوبی ها و بدی هایشان وارد زندگی ما شده و نمی توانیم حذف شان کنیم. تلفن های همراه هم انگار همراه اول مان هستند و در هر شرایطی و هر جایی دست از سر ما بر نمی دارند، یعنی ما دست از سر آنها برنمی داریم، اما وقتی در این استفاده ها زیاده روی می کنیم که همراهی هایمان در زندگی کم رنگ شده و شبکه های عاطفی مان در خانه فراموش می شود.این که به همسرتان برای این بی توجهی و نگاه همیشگی به تلفن همراهش و چرخ زدن در شبکه های اجتماعی ایراد بگیرید، مشکلی را حل نمی کند، بلکه ممکن است او لجبازی کرده و بیشتر چنین رفتاری را انجام دهد. شما باید او را از این شبکه ها به خانه بیاورید و تنها راهش جذاب تر کردن محیط خانه و ارتباطات آن است تا قدم به قدم همسرتان به عقب برگردد.تا همین چندسال قبل مردان وقتی به خانه می آمدند، استراحتشان دراز کشیدن مقابل تلویزیون و نگاه کردن به آن بود.

این کار یک خوبی داشت و آن این بود؛ دنیایی را که برای تغییر ذائقه انتخاب می کردند، با دیگر اعضای خانه به اشتراک می گذاشتند و صفحه تلویزیون فصل مشترک همه اعضای خانواده شده بود، اما به جای آن که همین دور هم جمع شدن و نگاه کردن به تلویزیون تبدیل شود به دور هم نشستن و حرف زدن و خوش گذراندن، تبدیل شد به دور هم جمع شدن و هر کدام در دنیای خود سیر کردن.شما نمی توانید توقع داشته باشید در عرض چند روز و چند هفته همسرتان را از شبکه های اجتماعی به خانه بیاورید بلکه با مهربانی، ایجاد جذابیت و برنامه داشتن برای لحظات باهم بودن، هر روز چند دقیقه او را بیشتر به سمت خودتان متمایل کنید تا به مرور زمان همسرتان مدت بیشتری را با شما و فرزندانتان بگذراند. یادتان باشد برخی از این شبکه ها جذابیت های زیادی دارند پس کارتان سخت است و باید به دنبال جذابیت هایی باشید که نمره بالاتری از آنها بیاورد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی