×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
کاهش ۳ کیلوگرمی سرانه آرد روستاییان و عشایر جنوب کشور

کاهش ۳ کیلوگرمی سرانه آرد روستاییان و عشایر جنوب کشور/عشایر غم نان دارند
عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،با انتقاد از اینکه دولت سرانه آرد مردم مناطق جنوبی کشور را کاهش داده است، گفت: سرانه آرد روستاییان مناطق جنوبی کشورحدود ۱۰ کیلوگرم بوده اما متأسفانه دولت در حال حاضر سرانه آرد عشایر و روستاییان را تا هفت کیلو گرم کاهش داده است.
محمدرضا امیری کهنوج درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از ضعف مدیریتی دولت، گفت: متأسفانه دولت سرانه مصرف آرد مناطق جنوبی کشور را کاهش داده به طوری که این مهم باعث گذران زندگی برای روستاییان سخت شود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان،نودژ ، رودبارجنوب،‌‌ قلعه گنج و‌ فاریاب درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: درسنوات گذشته سرانه آرد عشایر مناطق کهنوج،‌‌ منوجان، نودژ،رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب حدود ۱۲ تا ۱۳ کیلوگرم بود و همچنین سرانه آرد روستاییان این مناطق حدود ۱۰ کیلوگرم بوده است اما متأسفانه دولت در حال حاضر سرانه آرد عشایر و روستاییان تا هفت کیلو گرم کاهش داده است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، اظهارداشت: با توجه به اینکه قوت غالب عشایر مناطق جنوبی کشورنان است،متأسفانه علاوه بر اینکه دولت این میزان آرد را در زمان مورد نیاز به عشایر تحویل نمی دهد این موضوع باعث گرسنه ماندن نیمی از ساکنان عشایر شده است.

نماینده مردم کهنوج،منوجان،نودژ، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:متأسفانه این عملکرد غیر کارشناسانه و ناعادلانه دولت باعث شده که عشایر و روستاییان مناطق جنوبی کرمان به سختی زندگی کنند و با گرسنگی مواجه شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه نان از اقلام اصلی درزنجیره غذایی خانوارها محسوب می شود، گفت: وزارت صنعت ، معدن و تجارت باید هرچه سریع تر به این موضوع ورود پیدا کند و سهمیه آرد مناطق جنوبی کرمان را متناسب با سرانه مصرف نان در نظر گیرد.

گفتنی‌است؛ متأسفانه درسه ماه گذشته شهرستان سراوان دراستان سیستان و بلوچستان با کمبود عرضه نان و خاموش شدن بسیاری از تنور نانوایی‌ها مواجه شده بود به طوری که کمبود نان دراین شهرستان پس ازساعات اولیه فعالیت نانوایی ها باعث ازدحام بیش از حد مردم درمقابل نانوایی‌ها شد تا جایی که بنا برشواهد موجود صف‌های نان از تعداد ۵۰ متقاضی نیز فراتر رفته و زمان خرید نان به بیش از ۳ ساعت در این شهرستان رسیده بود و حتی برای تهیه بیش از ۱۰ عدد نان هم در این شهرستان تنها با ارایه تقاضای کتبی و تایید فرمانداری امکان‌پذیر بوده است.

متأسفانه کاهش سهمیه آرد ازسال گذشته وافزایش قیمت آرد آزاد باعث تشکیل صف‌های طولانی نان درشهرستان سراوان شده است.

قبل ازاجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در طی یک ماه به ازای هر نفر ۱۰ کیلو سرانه آرد تخصیص داده می شد اما متأسفانه با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها سهمیه آرد هر نفر به ۷٫۵ کیلو کاهش یافته است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی