×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۰  
it is true
true
true
گزارش کامل ۵۲ سرباز قربانی سقوط اتوبوس صفر۵کرمان به دره نی ریز شدند

نودژنیوز:

ماجرای تصادف در جاده‌های درون و برون‌شهری ما امری اگرچه دردناک اما تکراری‌ست، تاجایی‌که کمتر کسی به اخبار حوزه‌ی تصادفات جاده‌ای، آن اهمیت لازم را می‌دهد، مگرآنکه مانند این دو اتفاق تلخ، عمق حادثه متاثر از تعداد کشته‌شده‌ها یا گروه خاصی که در آن حوادث جان باخته‌اند، باشد. این‌بار هم قرعه به‌نام سربازان افتاد.

در ساعت ١:٢٠ بامداد چهارشنبه در محور سیرجان – نی‌ریز حادثه‌ای رخ داده و درپی‌آن یک دستگاه اتوبوس از مسیر خود خارج و به دره سقوط کرد. این اتوبوس با ٣۶ سرنشین از کرمان به سمت اهواز در حال حرکت بود، اما نه‌تنها به مقصد نرسید بلکه آرزوی جوانان بسیاری را هم در آخرین پیچ جاده‌ی زندگی‌شان جا گذاشت.

حادثه‌ی دوم هم که در سروستان برای اتوبوسی رخ داد حامل سربازان بود و بازهم آرزوهایی که دریک‌چشم به‌هم‌زدن در آتش یک حادثه سوختند. چند ساعت بعد از این ماجرا، در پیگیری‌های خبری، خبرگزاری ایسنا طی خبری تکمیلی از قول فرمانده‌ی پلیس راه کشور علت هر دو حادثه‌ی اتوبوس حامل سربازان را اعلام کرد. سرهنگ محمدحسین حمیدی درباره‌ی علت حادثه رخ داده برای اتوبوس حامل سربازان پادگان آموزشی صفر۵ کرمان در نی‌ریز اعلام کرد که بررسی کارشناسان نشان می‌دهد کافی‌نبودن مهارت راننده در کنترل وسیله و همچنین عدم نصب حفاظ در قوس راه باعث وقوع این حادثه شده‌است.

وی درباره‌ی اینکه آیا نقص فنی در بروز این حادثه نقش داشت یا خیر، گفت: درباره‌ی نقص فنی منتظر نتایج بررسی‌های بیشتر هستیم و به محض اعلام نتایج، درباره‌ی اینکه آیا وسیله‌ی نقلیه نقص فنی داشته یا خیر، اطلاع‌رسانی خواهد شد. فرمانده‌ی پلیس راه کشور همچنین درباره‌ی علت حادثه دوم که در سروستان رخ داد نیز گفت: در حادثه‌ی سروستان خستگی و خواب‌آلودگی راننده به‌عنوان علت حادثه تشخیص داده‌شده‌است.

این ماجراهای تلخ بار دیگر یک نکته‌ی همیشه گوشزدشده و درعین‌حال همیشه فراموش‌شده را به‌خاطر می‌آورد و آن‌هم بی‌مسئولیتی رانندگان در اجرای صحیح وظیفه‌ی بسیار سنگینی‌ست که برعهده‌دارند. نمی‌توان منکر عواملی چون مشکلاتی که در ساخت نامناسب و عدم امنیت جاده‌ها وجود دارد، شد، اما مهم‌ترین بخش اثرگذار در بروز حوادث جاده‌ای را عدم رعایت نکات ایمنی حین رانندگی از سوی رانندگان است، چه آنها که رفتارهای پرخطر انجام می‌دهند و روحیه‌ی قانون‌گریزی دارند و چه آنها که در اثر بی‌احتیاطی و مواردی مانند خواب‌آلودگی و اشتباهات لحظه‌ای و بعضا حتی غیرعمدی به تعداد حوادث و تصادفات می‌افزایند.

کشور ما یکی از بالاترین میزان آمار تصادفات راهنمای و رانندگی را دارد و به‌رغم هشدارهای پیوسته و جدی که داده می‌شود، بازهم این مهم ازسوی بعضی رانندگان نادیده گرفته‌می‌شود. این اعداد و ارقام آن‌قدر بالاتر از حد استاندارد جهانی‌ست که گاهی بعد از برخی بازه‌های زمانی مسئولان با خوشحالی از کاهش درصدی این موارد یاد می‌کنند. در بهبود وضعیت رانندگی و کاهش رفتارهای خطرآفرین از نحوه‌ی رانندگی گرفته تا توجه به علائم راهنمایی و نکات ایمنی مربوط به سلامت خودرو و راننده، کارهای مختلفی انجام شده که حتی تا افزایش بسیار بالای جریمه‌های نقدی تخلفات راندگی هم رفت، اما هنوز تا رسیدن به آن فضای فرهنگی مناسب در این مقوله راه درازی در پیش داریم. گفته می‌شود در حادثه‌ی سقوط اتوبوس کرمان به شیراز، از میان ۵٨ نفر سرنشین این اتوبوس، تکنسین‌های اورژانس با ١۶ مورد فوت‌شده در صحنه‌ی تصادف روبه‌رو شدند. سه نفر از مجروحان نیز در بیمارستان فوت کردند که در مجموع شمار قربانیان ١٩ تن شد و ۴٢ نفر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند. این ماجرای دردناک می‌تواند باعث عبرت شود یا مانند بسیاری حوادث دیگر، بعد از چند روز به‌دست فراموشی سپرده شود. این نوع نگاه ما به امثال این ماجراست که می‌تواند در جلوگیری از حوادث مشابه در آینده نقش داشته‌باشد، نگاهی که اگر عاقلانه و مدبرانه مدیریت شود، باید به برنامه‌ریزی‌های امنیت‌زا برای مسئولان ساخت‌وساز جاده‌ها و البته تحولات شخصیتی و فرهنگی در رانندگان بینجامد.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پی وقوع حادثه جاده ای در استان فارس، اسامی سربازان جان باخته نیروی زمینی ارتش در این حادثه را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اسامی جان باختگان وظیفه نیروی زمینی ارتش به شرح زیر است؛

نام و نشاننام پدرحوزه اعزاممحل تولد
۱رحیم سجادیانکریماستان فارسمرودشت
۲وحید قاسم پوررضاقلیاستان فارسمرودشت
۳سیدعلی دهقانیانسیدشفیعاستان فارسمرودشت
۴آرمان ایمانیناصراستان فارسکازرون
۵ابراهیم شفیعیمحمدقلیاستان فارسکازرون
۶سیدامین اشرافسیدناصراستان فارسفسا
۷ماجدحافظیاکبراستان فارسلامرد
۸علی فتحی نژادولی اللهاستان فارسفیروزآباد
۹محمدحسین بخشیعلیرضااستان فارسآباده
۱۰سعید امیدواریاحمداستان فارسفسا
۱۱منصورصفریاسماعیلاستان فارسشیراز
۱۲امین انصاریصمداستان فارسشیراز
۱۳مهدی کرمیرسولاستان فارسشیراز

 

 

امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان، صبح امروز با حضور در استان فارس در مراسم تشییع و خاکسپاری برخی از سربازان نیروی زمینی ارتش حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در پی وقوع سانحه برای ۲ دستگاه اتوبوس حامل جمعی از سربازان نیروی زمینی ارتش که ۲ روز پیش در استان فارس رخ داد و منجر به جانباختن تعدادی از شهروندان و ۱۳ تن از سربازان نیروی زمینی ارتش شد، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده این نیرو با حضور در محل سانحه به بررسی ابعاد مختلف این حادثه پرداخت و سپس در مراسم تشییع و خاکسپاری برخی از این سربازان حاضر شد.

گفتنی است نیروی زمینی ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تیم‌های جداگانه‌ای را برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه و کمک‌رسانی به مجروحان و اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش آلام خانواده‌های فوت شدگان به این منطقه اعزام کردند.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ۱۹ نفر در حادثه سقوط اتوبوس به دره جان باختند گفت: از این تعداد ۱۳ نفر سرباز بودند.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تشریح آخرین وضع جانباختگان و مصدومان این حادثه، این مصیبت جان کاه را به پیشگاه فرماندهی معظم کل قوا و خانواده های داغدار این عزیزان صمیمانه تسلیت و تعزیت گفت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: آمار فوتی های سربازان نیروی زمینی در این حادثه ۱۳ نفر است و حدود ۳۲ نفر نیز مجروح شدند که این تعداد مربوط به اتوبوسی است که به شیراز می رفت.

وی گفت: در این اتوبوس در مجموع ۱۹ نفر کشته شدند که  ۱۳ نفر آنها سرباز بودند و شش نفر دیگر هم راننده یا کمک راننده و نفرات غیر مجازی بودند که راننده آنان را سوار کرده بود.

سرتیپ پوردستان افزود: در این اتوبوس تقریبا ۹۵ درصد سرنشینان آن مجروح شدند و یا فوت کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بر اساس آخرین آمار اخذ شده، ‌به حمد الله عمده نفراتی که مجروح بودند، ‌از بیمارستان ترخیص شدند و ۱۰ نفر هم هنوز بستری هستند که کار مداوا آنها ادامه دارد.

سرتیپ پوردستان با بیان اینکه کمک هزینه ای برای خانواده های مصدومان و جانباختگان پیش بینی شده است افزود: اقدامات بیمه ای هم برای سربازانی که مجروح شده یا فوت کرده اند پیش بینی شده است.

وی گفت: همچنین اقامه دعوا هم در مرجع قضایی بر علیه تعاونی میهن تور که اتوبوس حادثه دیده متعلق به آن است مطرح شده است تا بتوانیم مطالبات و حق سربازان مجروح و حادثه دیده و سربازانی را که فوت کرده اند و همچنین خانواده های آنها را استیفاء کنیم .

وی با اشاره به اینکه سربازان دو ماه آموزش سخت و فشرده رزم مقدماتی را طی می کنند افزود: ما مجاز نیستیم که برای جابجایی بین شهری سربازان از اتوبوس های نظامی استفاده کنیم به همین علت با پایانه ها قراردادهایی داریم تا سربازان را جابجا کنیم .

سرتیپ پوردستان گفت: در مرکز آموزش ۰۵ هم همین اتفاق افتاد یعنی سربازان که دوره آموزشی را انجام دادند، طی قراردادی که مرکز آموزشی ۰۵ شهید گنجویی نیروی زمینی در کرمان با پایانه مسافربری داشت حدود ۴۰ تا ۵۰ دستگاه اتوبوس در این مرکز حاضر شد.

وی افزود: این سربازان دوره آموزشی خود را تمام کرده بودند و برای مرخصی ۱۲ روزه اعزام می شدند تا پس از پایان مرخصی، خودشان را به یگان هایی که ما در امریه مشخص کرده بودیم معرفی کنند.

سرتیپ پوردستان گفت: دو دستگاه اتوبوس از این اتوبوس ها یکی به مقصد اهواز و دیگری به مقصد شیراز در حال حرکت بود.

وی افزود: قرارداد ما با تعاونی شماره چهار، شرکت میهن تور بود؛ افسران ترابری ما توبوس ها را به لحاظ معاینه فنی و همچنین به لحاظ دفترچه راننده چک و کنترل و صحت و سلامت آنها را تایید می کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: سربازان مطابق استاندارد و به تعداد صندلی ها سوار می شوند و جیره بین راهی هم به آنان داده می شود.

وی افزود: اتوبوس نخست که عازم شهرستان اهواز بود در نزدیکی سروستان، به علت آنکه راننده نمی تواند وسیله نقلیه را کنترل کند به بغل می خوابد و تعدادی از سربازان مجروح    می شوند .

سرتیپ پوردستان گفت: به حمدالله پس از چند ساعت استراحت در بیمارستان ، ما سربازان را به مرکز پیاده شیراز آوردیم و لباس نو به آنان دادیم و مجدد اتوبوس گرفتیم و همه آنها را بدون آنکه بستری داشته باشند به سمت خوزستان حرکت دادیم .

وی افزود: در اتوبوس دوم که به سمت شیراز حرکت می کرد و عمدتا سربازان استان فارس از شهرهایی مانند مرودشت ،کازرون و قیرکارزین و نقاط دیگر بودند، متاسفانه راننده پس از پلیس راه سیرجان مرتکب تخلف می شود و تعدادی نفرات غیر مجاز که عمدتا افاغنه بودند در موقعی که سربازان خواب بودند، سوار خودرو می کند و حتی در قسمت بار خودرو نیز آنها را جای می دهد.

سرتیپ پوردستان با اشاره به اینکه این اتوبوس یکسری اجناس را قاچاقی حمل می کرد گفت: به گفته پلیس راه به علت سرعت غیر مجاز و تسلط نداشتن به رانندگی، راننده در گردنه «لای زر» نمی تواند اتوبوس را کنترل کند و خودرو به داخل دره سقوط می کند .

وی گفت: حدود اذان صبح دیروز بود که این حادثه به ما اطلاع داده شد و بلافاصله تیم هایی را اعزام کردیم؛ فرمانده ارشد استان فارس و تیم های قضایی، بازرسی و پزشکی و ‌جانشین قرارگاه کرمان به محل حادثه اعزام شدند و درخواست کردیم جلسه شورای تامین استان و شهرستان تشکیل شود

سرتیپ پوردستان ادامه داد: تعدادی از سربازان متاسفانه در صحنه حادثه به رحمت ایزدی رفتند که اجساد مطهر‌ آنان به سردخانه منتقل شد و مجروحان نیز به بیمارستان های استهبان، ‌نیریز و دو بیمارستان در شیراز منتقل شدند.

وی درپایان با اشاره به اینکه معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش را روز گذشته به شیراز اعزام کردیم افزود: خود بنده نیز امروز عازم هستم تا از نزدیک در جریان امداد رسانی به حادثه دیدگان قرار گیرم.

 

دستور دادستان کل کشور برای بررسی تصادف اتوبوس سربازان

 مراسم تودیع و معارفه دادستان کل کشور

دادستان کل کشور در پیامی ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از سربازان نیروی زمینی ارتش دستور بررسی علت وقوع این حادثه را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دادستان کل کشور در پیامی ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از سربازان نیروی زمینی ارتش دستور بررسی علت وقوع این حادثه را صادر کرد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در این باره به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه واژگونی اتوبوس که موجب جان باختن و مصدومیت تعدادی از سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران شد موجب تأسف بسیار گردید.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این مصیبت به محضر مقام معظم رهبری فرماندهی معظم کل قوا، خانواده‌های درگذشتگان و ملت شریف ایران، برای درگذشتگان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر فراوان از درگاه باری‌تعالی خواستارم.

با آرزوی شفای عاجل برای مصدومین این ضایعه، ضروری است که مقامات قضایی استان مربوط ضمن بررسی علت وقوع حادثه، گزارش رسیدگی این موضوع را در اسرع وقت به دادستانی کل کشور ارائه کنند.

واما تسهیلات ویژه برای خانواده قربانیان نی‌ ریز

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح با تسلیت به خانواده‌های سربازان جانباخته در حادثه واژگونی اتوبوس، از پیگیری ویژه برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه خبر داد و جزئیات تسهیلات و خدمات ارائه شده به خانواده سربازان جانباخته و مجروح را تشریح کرد.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح با تسلیت به خانواده‌های سربازان جانباخته در حادثه واژگونی اتوبوس، از پیگیری ویژه برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه خبر داد و جزئیات تسهیلات و خدمات ارائه شده به خانواده سربازان جانباخته و مجروح را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی، با بیان تسلیت در پی درگذشت سربازان سانحه اخیر گفت: فرماندهان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به محض اطلاع از وقوع هر دو حادثه در محل حاضر شده و در مرحله اول عملیات امدادرسانی و نجات در دستور کارشان قرار گرفت و سربازان مجروح شده در دو سانحه با کمک عوامل امدادی به بیمارستان و مراکز درمانی انتقال داده شدند. متاسفانه تعدادی از سربازان نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند که ما مراتب همدردی خود با خانواده‌های این افراد را اعلام می‌کنیم و نیروهای مسلح را در حادثه صاحب عزا می‌دانیم.

وی ادامه داد: در مرحله دوم فرماندهان ومسئولان نیروی زمینی ارتش بررسی علت و ریشه‌های این حادثه را در دستور کار خود قرار دادند و از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نیز دستورات لازم ابلاغ شده تا اگر در جریان رسیدگی به ابعاد این حادثه مورد قصور، کوتاهی و سهل‌انگاری از سوی هریک از مسئولان به اثبات رسید، برخوردهای قانونی لازم با عامل یا عاملان احتمالی این حادثه انجام شود.

به گفته کمالی، در حال حاضر بررسی‌ها در این زمینه ادامه داد و ستادکل نیروهای مسلح پیگیری ویژه‌ای نسبت به این حادثه دارد و فرمانده محترم نیروی زمینی ارتش دستورات لازم را صادر کرده است.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه “قطعا در صورت محرز شدن تخلف، با عامل یا عاملان احتمالی این حادثه برخوردی قاطع و قانونی خواهد شد”، درباره آمار فوتی‌ها و مصدومان این دو سانحه نیز گفت: متاسفانه برابر آخرین گزارش‌ها ۱۳ نفر از سربازان پاک و ایثارگر کشورمان در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند و دیگر کشته‌شدگان حادثه، افراد غیر سرباز هستند و حدود ۸۰ نفر هم در این حادثه مجروح شده‌اند که مجروحان نیز دو دسته‌اند؛ یک دسته افراد با جراحت سطحی و دسته دیگر افرادی با جراحت شدید هستند که تعدادشان حدود ۴۰ نفر است.

وی با بیان اینکه “خدمات درمانی به تمامی مجروحان ارائه می‌شود”، اظهارکرد: تمامی سربازان حادثه دیده جزو پرسنل نیروهای مسلح محسوب شده و تحت حمایت نیروهای مسلح خواهند بود.

کمالی درباره اینکه چه تسهیلات و خدماتی به خانواده سربازان جانباخته و سربازان مجروح شده ارائه خواهد شد، گفت: همسر و فرزند سربازانی که در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند تا پایان عمر از نیروهای مسلح مستمری دریافت خواهند کرد و اگر این افراد پدر و مادر تحت تکفل داشته باشند، مشمول این قانون خواهند بود.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح درباره آسیب‌دیدگان این سانحه نیز گفت: تمام هزینه‌های درمانی این سربازان تا زمان بهبودی کامل و بازیابی سلامت برعهده نیروهای مسلح خواهد بود و آنان بیمه هم هستند.

وی درباره سربازان آسیب‌دیده در این حادثه و اینکه آیا ممکن است این سربازان از انجام خدمت سربازی معاف شوند، تصریح کرد: افرادی که در این حادثه مجروح شده باشند، اگر میزان و شدت جراحتشان سطحی باشد پس از استراحت و طی دوره درمان ادامه خدمت سربازی خود را انجام خواهند داد، اما اگر آسیب‌دیدگی افراد بالا باشد با توجه به نظر تیم پزشکی امکان معافیتشان از سربازی وجود دارد.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: آسیب‌دیدگان این حادثه در سه دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول افرادی هستند که درمانشان طی کمتر از شش ماه انجام شود که این افراد بعد از شش ماه برای ادامه خدمت سربازی به محل خدمت خود اعزام می‌شوند، دسته دوم افرادی هستند که بهبود پیدا می‌کنند اما طول درمانشان از شش ماه بیشتر خواهد شد که این افراد از سربازی معاف می‌شوند. دسته سوم هم افرادی هستند که ممکن است از کار افتاده شوند که این افراد علاوه بر اینکه از سربازی معافند، مستمری مادام‌العمر نیز دریافت خواهند کرد.

واکنش به پیشنهاد مدیرعامل رجا

وی در واکنش به پیشنهاد مدیرعامل شرکت رجا درخصوص جابجایی سربازان با قطار نیز گفت: البته چنین پیشنهادی تاکنون به ستادکل نیروهای مسلح نرسیده اما سیاست نیروهای مسلح استفاده از وسایل نقلیه ایمن برای جابجایی سربازان است. ما در حال حاضر هم از قطار برای جابجایی سربازان استفاده می‌کنیم اما می‌توان این پیشنهاد را بررسی کرد و استفاده از قطار برای جابجایی سربازان را توسعه داد.

کمالی با بیان اینکه “دوران آموزشی این سربازان به پایان رسیده و آنان برای گذراندن دوران مرخصی خود پادگان را ترک کرده بودند”، ادامه داد: این افراد از پرسنل نیروهای مسلح هستند و همانند دیگر پرسنل در آموزش‌ها و ماموریت‌ها و … توسط نیروهای مسلح جابجا می‌شوند؛ حالا در این بین اگر امکانات کافی در اختیار آن یگان باشد، با وسایل نقلیه خود اقدام به جابجایی سربازان خواهند کرد و اگر امکانات و تجهیزات به تعداد کافی در اختیار نداشته باشند، باید آن را از جایی دیگر اجاره کنند که در این مورد نیز همینطور شده و این سربازان با اتوبوسی که در اختیار ارتش بوده در حال سفر بودند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح درباره انتقاد برخی از کاربران در فضای مجازی و اجتماعی درباره چرایی انتفال شبانه این سربازان نیز گفت: به دلیل گرمای شدید هوا و همینطور قرار داشتن در ماه مبارک رمضان، در بعضی مواقع جابجایی سربازان در خنکیِ هوا انجام می‌شود.

وی درباره این ادعا که ممکن است قصدی در بروز این تصادف وجود داشته باشد، اظهار کرد: ستادکل نیروهای مسلح به جد پیگیر این ماجراست و گرچه به نظر نمی‌رسد عمدی در کار باشد، اما دستورات لازم برای پیگیری و بررسی ابعاد این حوادث صادر شده و در صورتی که قصور یا سهل‌انگاری در این مورد محرز شود، حتما با متخلفان برخورد خواهد شد.

واکنش چهره ها به حادثه درگذشت ۱۹ سرباز در نی ریز

 

در پی حادثه ای که در ساعت ۱:۲۰ بامداد چهارشنبه در محور سیرجان – نی ریز رخ داد، یک دستگاه اتوبوس از مسیر خود خارج و به دره سقوط کرد و منجر به کشته شدن ۱۹ سرباز وظیفه بر اثر واژگونی اتوبوس جان باختند.

ساعتی بعد از انتشار این خبر هنرمندان و چهره های کشورمان با انتشار پست هایی در شبکه های اجتماعی، درگذشت تعدادی از سربازان وظیفه در سانحه جاده ای را تسلیت گفتتند هنرمندان هر یک با انتشار تصاویر یادشان را گرامی داشتند.
شهره سلطانی بازیگر در اینیستا پست خود نوشت :
سرباز ….. واژه ای که هزاران مفهوم رو در بر میگیره و با شنیدن این اسم چه تصاویری که به ذهن خطور نمیکنه مثل این عکس یادگاری قبل از …دلم گرفت برأی شما و آرزوهاتون ، چه زود و چه غمگین رفتین خیلی جوون بودین خیلی تسلییت به خانواده این عزیزان و آرزوی صبر برأی دل داغدارشون
سربازان وطن

سید علی ضیاء مجری رسانه ملی نوشت:تسلیت می گم

سربازان وطن

لیلا بلوکات توشت:تسلیت برای از دست دادن سربازان روحشون شاد
سربازان وطن

آرش میر احمدی بازیگر نوشت:مسافران اتوبوس سرباز بودند تسلیت به میهنم و هموطنان مظلومم.شریک غمتان هستیم.
سربازان وطن

بهاره رهنما بازیگر سینما و تلویزیون در اینیستا گرامش نوشت:
برای سربازان عزیز کشورم عرض تسلیت دارم حادثه تصادف اتوبوس حامل سربازان جوان کشورم و فوت نوزده جوان ایرانی که شاید هر کدام برای اینده کشورم سرمایه ای بودند، قلب همه ما رو به درد اورد ، به خانواده های محترم این سربازان تسلیت میگم و از خداوند مهربان برایشان صبر و ارامش ارزو دارم، روایت هست که هرکسی در حال انجام وظیفه از بین برود برای خداوند مثل یک شهید محسوب میشود، برای روح پاک این سربازان علو درجات الهی را ارزو دارم…
وطنم، تسلیت…
سربازان وطن

عبدالرضا امیر احمدی مجری سیما نوشت :سرباز شدن برای سر باختن است.به خانواده های داغدار سربازان وطنم صمیمانه تسلیت می گویم
سربازان وطن

سارا خوینی ها نوشت :وچقدر ناخوشایند است که هربار برای اخباری تاسف بار و دلخراش بخواهیم ابراز ناراحتی و اطلاع رسانی کنیم ! که البته اطلاع رسانی وظیفه ی رسانه ها هستش و متاسفانه جای سوال دارد که چرا پوشش خبری تا این حد ضعیف عمل میکند …..
دیروز دو اتوبوس حامل سربازان پادگان ٠۵ کرمان در اثرتصادف واژگون شد و ١٩ سرباز و بیش از ۵٠ نفر از آنها مجروح شدند،این حادثه در کیلومتر ١۵ جاده ی نی ریز /کرمان اتفاق افتاده !!! آنهم درست وقتیکه برای دیدار خانواده هایشان راهی شده بودند ……..تسلیت به مادرانی که فرزندانشان را انتظار میکشیدند و انتظارشان پایان نگرفت .روحشان شاد
طلب صبر برای خانواده هاشون
سربازان وطن

شراره رخام نوشت :آخرین عکس یادگاری سربازان عزیز و آینده سازانی که در حادثه دلخراش سقوط اتوبوس به دره جان باختند … تسلیت میگم با تمام قلبم به بازماندگان و خانواده داغدارشان ،،، جوانان نازنینی که خدا گلچینشان کرد و برد … با آرزوی اینکه شاهد این حوادث تلخ نباشیم … باز هم تسلیت .. باز هم تسلیت ….
سربازان وطن

مهتاب کرامتی بازیگر سینما نوشت :تسلیت به مادران و خانواده های سربازان عزیزی که به خانه باز نگشتند ،تسلیت تسلیت به همه مردم ایران
سربازان وطن

برزو ارجمند نوشت:روحتون شاد
سربازان وطن

 • فلور نظری بازیگر در پست خود نوشت :
 • تسلیت به خانواده های عزیزشون و آرزوی صبر برای دل داغدارشون
 • سربازان وطن

 • المیرا شریفی مقدم گوینده خبر نوشت :
 • «امان از شب که همیشه اشتهای زیادی دارد. چه در بالش خودت غرق خواب باشی و چه سرت را مثل آن سرباز، زیر پرده چرک گرفته اتوبوس به شیشه تکیه داده باشی و خواب به چشمت نیاید بابت همه تصویرهایی که از مقصد این سفر برای خودت ساخته ای.شب که بیاید، همه چیز را می بلعد.
 • پلک ها کم کم سنگین می شوند، حتی پلک های اتوبوس و همه می خوابند. دیگر هر چه می روند، نمی رسند که ببینند واقعا خبری نیست. نمی رسند که لباس ها را بگیرند و برگردند. نمی رسند که تلفن بزنند بگویند :الو مادر، رسیدم، حالم خوب است …».
  سربازان وطن خدا نگهدارتان.
  نوزده سرباز لیسانس وظیفه بر اثر سانحه واژگونی اتوبوس جان باختند.به علت وخامت حال چند تن دیگر ،احتمال افزایش آمار وجود دارد. روحشان شاد.
سربازان وطن

گلاره عباسی بازیگر در اینیستا پست خود نوشت:
 • امروز این خبر قلب همه ی ما را به درد اورد.تسلیت به خانواده داغدارشان .روحتان شاد .

سربازان وطن

 • علی کریمی در پستی اینستاگرامی نوشت:روحشان شد

 

 • سربازان وطن

سرباز ، واکنش بازیگران و چهره ها به درگذشت ۱۹ سرباز در نی ریز

 

 

گزارش تصویری:

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در محور نی‌ریز/سرهنگ حمیدی:آمار قربانیان35 کشته و زخمی است+تصاویر

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در محور نی‌ریز/سرهنگ حمیدی:آمار قربانیان35 کشته و زخمی است+تصاویر

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در محور نی‌ریز/سرهنگ حمیدی:آمار قربانیان35 کشته و زخمی است+تصاویر

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در محور نی‌ریز/سرهنگ حمیدی:آمار قربانیان35 کشته و زخمی است+تصاویر

.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی