×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ دی - ۱۳۹۹  
it is true
true
true
گفتگو با یکی از فاتحان خرمشهر رحیم محمدی منوجانی

با شروع جنگ تعداد زیادی از رزمندگان جهبه های علیه باطل مردم غیور وهمیشه در صحنه  نودژ  بودند ه به اختصار در مورد یکی از دلاورمردان منوجانی صبحت می شویم یکی از درس های مهم در قضیه آزاد سازی خرمشهر برای همه ملت و نسل های آینده این است که با ایمان به خدا و مقاومت مخلصانه می توان به پیروزی رسید.گزارشگر مینو جهان به سراغ ایشون رفتند وسوالات رو اینجوری بیان کردند

“به بهانه فرا رسیدن سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خر مشهر به سراغ یکی از فاتحان عملیات غرور آفرین بیت المقدس در شهرستان منوجان رفتیم که در آن زمان فقط ۲۵ سال سن داشته است. و بعد از دفاع مقدس نیز در مسئولیتهای مختلف نظامی شایستگی خود را به عنوان یک بسیجی نمونه به اثبات رسانده است.

لطفاً خودتان را معرفی کنید.

رحیم محمدی متولد سال ۱۳۳۶ ساکن شهرستان منوجان هستم.

اولین بار در چه سالی به جبهه اعزام شدید و چند سال داشتید؟

در فروردین ماه سال ۶۱ برای اعزام به جبهه به کهنوج رفتیم وموقع اعزام به جبهه ۲۵ سال داشتم.

گفتید۲۵ سالتان بود که وارد جبهه‌ها شدید، تعلقاتتان نسبت به سن و سالتان شما را از ورود به جنگ بازنداشت؟

هیچگاه هیچ وابستگی‌ها ما را از حضور در جبهه و صف آرایی مقابل دشمن بازنمی‌داشت. تمام ذهنمان این بود که باید دشمن را وادار به عقب‌نشینی کنیم.

شما درکدام عملیات حضور داشته اید؟

در عملیات بیت المقدس حضور داشتم.

با چه انگیزه ای به جبهه می رفتید؟

برای انجام وظیفه ی دینی ، انقلابی و ملی و همچنین لبیک گفتن به فرمان بزرگ پرچمدار نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به جبهه رفتم.

خرمشهر در چه سالی و در کدام عملیات آزاد شد؟

خرمشهر در سوم خرداد سال ۱۳۶۱در عملیات بیت المقدس آزاد شد و امام خمینی (ره) این پیروزی را از جانب خدا دانسته و فرمودند که” خرشهر را خدا آزاد کرد.”

از چگونگی حضورتان در این عملیات برایمان بگویید؟

من به اتفاق تعدادی از برادران عزیز بسیجی به منطقه ی عملیاتی جنوب اعزام شدیم ودر عملیات پر افتخار بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد شرکت نمودیم وفتح خرمشهر، فتح بخشی از خاک یک کشور نبود بلکه فتح ارزش ها و پیروزی رزمندگان اسلامی در مقابل کفر بودو لذت می‌بردیم از اینکه در کشور ایران اسلامی به دنیا آمده‌ایم و در این فضا نفس می‌کشیم.

لحظه‌ای ماندگار را در بین خاطراتتان به یاد می‌آورید که مثال‌زدنی و بارز باشد؟

لحظه لحظه ی جنگ خاطره است و تمام لحظات حضور در خرمشهر را به یاد دارم، آن صمیمیت های که در بین بچه ها بود باتمام سختی هایی که بود ولی بازهم روحیه بچه ها خوب بود و بدون اینکه کوچکترین رنجشی از هم داشته باشیم .شیرین ترین خاطره ام از روز آزاد سازی خرمشهرو لحظه جمع شدن تمام رزمندگان در مسجد جامع خرمشهر بود که همه سجده شکر به جا می آوردند. خبر این پیروزی به سرعت پخش شد و مردم در سرتاسر ایران به خیابان آمدند و به شادی و پخش شیرینی پرداختند.

از هم رزمانتان در این عملیات بگویید؟

هم رزمان بنده در این عملیات که افتخار بزرگی آفریدند شهید علی انصاری ،علی حیدری،یحیی خاکساری ،گل محمد حافظی،حسن حسن پور ،حسین شاهی زاده

چه توصیه ای به جوانان شهرمان دارید؟

امروز باید در برابر تهدیدها و تحریم های دشمنان همانند گذشته استوار بایستیم و یک لحظه از اهداف بلند شهدا در دفاع مقدس کوتاه نیاییم تا راه و روش آنها در کشور ما ادامه یابدویکی از درس های مهم در قضیه آزاد سازی خرمشهر برای همه ملت و نسل های آینده این است که با ایمان به خدا و مقاومت مخلصانه می توان به پیروزی رسید.وتوصیه من به جوانان این است که شناخت و بینش نسبت به مسائل پیرامون خود پیدا کنند و باید به مسائل روز آگاه باشند و بتوانند برای جامعه خود مفید باشند و توجه به معنویت و ارتباط معنوی با خداوند متعال وحضور در برنامه های دینی خصوصاً نماز جماعت و جمعه داشته باشند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


true

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی